Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ed Sheeran prezradil viac o novom albume. Fanúšikovia sa môžu tešiť

Napísal na 23. augusta 2021

Od vydania jeho posledného albumu No.6 Collaboration Project ubehli už 2 roky. Ed Sheeran je späť a na jeseň môžeme očakávať jeho nový album.

V roku 2017 vydal svoj tretí štúdiový album ÷ a spustil najdlhšie svetové turné všetkých čias, ktoré trvalo dva a pol roka. Odohral 260 koncertov a stal sa komerčne najúspešnejším umelcom. Počas turné dokončil ďalší album No.6 Collaboration Project, kde v každej pesničke spolupracuje s iným umelcom, ako napríklad Justin Bieber, Camila Cabello, Cardi B, Eminem a ďalší. Na konci roku 2019 oznámil, že si dáva prestávku od tvorby a chce sa venovať rodine, cestovaniu a oddychu.

Ed Sheeran odohral najdlhšie turné všetkých čias. Zdroj: jakartaglobe.id

O rok neskôr, krátko pred Vianocami, vydal singel Afterglow a jeho fanúšikovia začali tušiť, že v roku 2021 sa vráti späť na scénu. Dohady neskôr potvrdil aj jeho agent a neskôr aj umelec vydaním novej skladby Bad Habits spolu s dych berúcim videoklipom.

Nový album „=“ alebo „Equals“

Pred pár dňami sám Ed prezradil nové informácie k jeho štvrtému štúdiovému albumu počas live streamu na jeho Instagrame. Umelec ostal verný jeho matematickým znakom a k albumom „x“ a „÷“ príde nový s názvom „=“ alebo „equals“, čo v preklade znamená „rovná sa“. Spevák Ed Sheeran vydá svoj nový album 29. októbra 2021.

Album bude obsahovať 14 nových skladieb predstavujúcich „nový život“. Na týchto dielach Ed začal pracovať už v júni 2017. Vraj bolo náročné vybrať piesne z veľkého zoznamu snímok, ktoré sa mu podarilo usilovne vytvoriť. Každá z nich má svoje špeciálne miesto na albume.

Nový album Ed Sheeran označuje za najlepší, aký kedy vytvoril. Zdroj: Instagram.com

Podľa jeho slov je tento album najlepší aký kedy vytvoril a je naň veľmi hrdý, no zároveň je aj trochu nervózny. Obsah piesní vystihuje všetko, čím si prešiel za posledné roky, či už to je svadba, narodenie dieťaťa alebo strata blízkeho priateľa. Všetko to krásne dopĺňa vizuál obalu albumu, ktorý sa skladá zo znaku rovná sa a motýľa, ktorý podľa umelca úplne vystihuje jeho pocity.

Bad Habits

Prvá pieseň z nadchádzajúceho albumu s názvom „Bad Habits“ vyšla v polovici júna a všetkých prekvapila jej inakosťou. Melódia plná nečakaných beatov a temný videoklip sa vôbec nepodobajú tvorbe, na ktorú sme zvyknutí u Eda Sheerana. A to bol aj jeho zámer, ktorý mu úplne vyšiel. Táto pieseň vznikla v januári po dokončení albumu, kedy si uvedomil, že tam nemá žiadnu pieseň, ktorá by ľudí prekvapila.

Ľudia ma vnímajú ako akustického speváka a skladateľa, ktorý robí balady a bolo toho veľa. Preto som išiel do štúdia a urobil niečo úplne iné. Strávil som tam mesiac a robil som veľa šialených melódií – a táto bola jedna z tých šialených, “ povedal spevák o tvorbe jeho piesne „Bad Habits“.

Spevák chcel piesňou Bad Habits všetkých prekvapiť. Zdroj: Youtube.com

Lyrics piesne rozpráva o tom, aké zlé návyky mal Ed pred tým ako sa stal otcom. Príchod jeho dcéry Lyry ho donútili prestať pracovať v noci, začať sa lepšie stravovať, cvičiť a dbať na svoje zdravie. Vo videoklipe sa objavuje ako upír spolu s ďalšími, ktorí krásne podčiarkujú zlé návyky, o ktorých spieva. Klip, ktorý režíroval Dave Meyers, bol inšpirovaný jeho láskou k Buffy The Vampire Slayer.

Visiting Hours

Druhá pieseň z očakávaného albumu vyšla von len pred niekoľkými dňami. Krátko potom, ako na Instagrame Ed Sheeran prezradil novinky o jeho novom albume, vyšla von pieseň Visiting Hours. Na rozdiel od prvej je táto pieseň plná smútku a straty, ktorú umelec prežil, počas straty svojho blízkeho priateľa.

Napísal ju v jeho dvojtýždňovej karanténe v Austrálii po prekonaním prvého veľkého smútku. Do Austrálie išiel kvôli pietnemu stretnutiu po strate jeho priateľa Michaela Gudinskeho.

Visiting Hours napísal spevák po smrti svojho blízkeho priateľa. Zdroj: Youtube.com

V piesni sa zamýšľa nad tým, prečo nebo nemá návštevné hodiny. Ed by veľmi rád šiel navštíviť svojho priateľa a povedal by mu o veciach, ktoré sa stali po jeho smrti. Hlavne by mu povedal všetko o jeho dcére Lyry, ktorá sa narodila pár mesiacov po smrti priateľa. Nádherný a zároveň smutný text piesne krásne vyznel vo videoklipe, ktorý spevák nahral v katedrále svätého Štefana v Londýne spolu s vokalistami. Po jeho vzhliadnutí nezostane žiadne oko suché a nikto bez husej kože.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár