Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ed Sheeran vydal k jeho novej skladbe F64 aj videoklip

Napísal na 24. januára 2023

Stal sa Ed Sheeran raperom? Videoklip k jeho novej skladbe F64 odhaľuje emotívne rapujúceho speváka na ľudoprázdnom štadióne.

Ed Sheeran vydal freestylovú skladbu na počesť pamiatky Jamala Edwardsa. Bol to britský DJ, hudobný podnikateľ a jeho blízky priateľ. Zomrel ako 31 ročný minulý rok vo februári na srdečnú arytmiu po užívaní rekreačných drog.

Edwards mal jedinečný cit pre spájanie umeleckého a kreatívneho sveta. Bol hnacou silou a zakladateľom online platformy SB.TV, špecializujúcej sa na hip hop a R&B. Pôsobil aj ako veľvyslanec charitatívnej organizácie Prince’s Trust, ktorá pomáha mladým ľuďom zakladať podnikateľskú kariéru. “Vždy ti prekážalo, keď si ma videl opitého, hneval si sa na mňa, no kiežby som vedel, s čím zápasíš ty,” spieva Ed Sheeran v novom singli.

Jeho spoločnosť SB.TV je popredným online vydavateľstvom pre mládež so sídlom v Londýne. Poskytuje platformu pre začínajúcich umelcov a hudobníkov. Prostredníctvom nej preslávil mená ako Dave, Skepta či práve Ed Sheeran.

Jamal Edwards sa postupne stal blízkym priateľom Eda Sheerana a bol celoživotným fanúšikom londýnskej Chelsea. Práve na domovskom štadióne londýnskych futbalistov vznikol videoklip k singlu F64. Ed Sheeran spieva v skladbe: „Odišiel si zo sveta skôr, ako si stretol Jupitera.“ Odhaľuje tam meno svojej dcéry, ktorá sa narodila niekoľko mesiacov po Jamalovej smrti.

Ed Sheeran spieva pieseň F64 na ľudoprázdnom štadióne. Zdroj: youtube.com

Dodajme, že F64 je skratkou pre freestyle 64, čo v hiphopovom slangu označuje 64 riadkov textu. Väčšinou ide o improvizáciu na danú tému.

Označené ako