Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 7 nedocenených spevákov rôznych žánrov

Napísal na 26. októbra 2019

Už vás nebavia dookola opakujúce sa piesne v rádiách a chcete si spestriť svoje playlisty? Pripravili sme si pre vás zoznam spevákov, ktorí, aj keď nie sú najsledovanejší na YouTube, stoja za to!

AURORA

23-ročná speváčka z Nórska prichádza s novou vlnou energie a jej hudba sa radí do folktronica – folk a elektronica. Nádejná interpretka začala svoju kariéru už v šestnástich rokoch s prvou piesňou Puppet. V skladaní piesní pokračovala aj naďalej a jej prvý album niesol názov All My Demons Greting Me as a Friend . Aurora je vo svojej krajine populárna, o čom svedčí aj fakt, že sa neraz umiestnila v top 10 rebríčkoch a získala aj mnohé ocenenia. Avšak celosvetovo je jej hudba zatiaľ nedocenená.


Zdroj: YouTube

KELSY KARTER

Kelsy je majiteľka nezvyčajného hlasu, ktorý pochádza z Nového Zélandu. Aj napriek tomu, že jej piesne zaraďujeme do pop žánru, Kelsy je zaujímavá práve názvami piesní a ich lyricsom. Hlavným obsahom textov 28-ročnej speváčky je často alkohol či drogy. Kelsy sa zviditeľnila na začiatku tohto roka najmä škandálnou fotografiou tetovania, ktoré malo podobu tváre Harryho Stylesa (One Direction). Na tom by nebolo nič zvláštne, keby si ho mladá umelkyňa nedala vytetovať na pravé líce. Jej sláva vďaka tomuto počinu nabrala na obrátkach. Nakoniec sa ale zistilo, že tetovanie bolo fake a vzniklo na podnet jej novej skladby „Harry“. Napriek tomu sa Kelsy dostala do uší aj novým fanúšikom.


Zdroj: YouTube

ABHI THE NOMAD

Rapper, syn indického diplomata, prichádza s fresh beatmi a postupne sa môže porovnávať s menami ako je Travis Scott, alebo Khalid. Abhi strávil detstvo neustálym sťahovaním sa z krajiny do krajiny. Nádejný rapper v mladosti precestoval takmer celú Áziu. V októbri 2015 vydal svoj prvý album Where Are my Friends ako záverečný projekt na vysokoškolskej univerzite v Californii. Po úspešnom dokončení školy pokračoval v hudbe a vydal EP album Catharsis. Abhi sa stal producenom vlastnej hudby a tohto roku vydal album Modern Trash, kde mu jeho zaujímavé nápady zaistili cestu na turné, ktoré bolo po pár dňoch vypredané.

Zdroj: YouTube

RINI

Justerini Sandoval, tiež známy ako RINI, je RnB spevák z Austrálie. Pri tvorbe sa inšpiroval menami ako The Weekend, Bryson Tiller či Frank Ocean. Tento mladý spevák prispel do Rnb sveta skladbami o láske, vášni či sklamaní. Spevák sa stal minulého roku producentom vlastnej muziky a vydal debutový album RINI. Tento rok začal spolupracovať s mnohými známymi hviezdami z okolia Melbournu a vytvoril v poradí druhý EP album After the Sun.

Zdroj: YouTube

QVEEN HERBY

Členka skupiny Karmin sa od roku 2017 rozhodla venovať sólovej kariére. Na rozdiel od skupiny Karmin, sa Amy Renee Noonan venuje hiphopu. Na jej hudbe je však najzaujímavejšia rýchlosť jej rappu. Qveen sa preslávila piesňou Busta Rhymes, kde vysvetľuje, ako dokáže tak rýchlo rozprávať. Nadaná 33-ročná speváčka z Nebrasky sa venuje aj RnB štýlu či popu. Qveen prináša novú vlnu rapu a vnáša do hudby aj ostré prvky, keď sa vyjadruje o politike či o negatívnych komentároch na jej osobu. Počas svojej kariéry vytvorila päť krátkych albumov s menej ako desiatimi songami, no Herby momentálne pracuje na novom albume číslo šesť.

Zdroj: YouTube

ALLI FITZ

Alexandra Fitzpatrick bola pred svojou hudobnou kariérou populárna najmä na aplikáciách ako Vine alebo dnes rozšírený TikTok. Alli je známa hlavne vďaka YouTube, kde stále uploaduje nové covery piesní.
V roku 2017 prespievala Hair od Little mix, kde využila prvky acapelly a zožala slávu. Alli pokračuje vo vytváraní coverov, ale zároveň pridáva aj vlastné skladby ako napríklad Tragedy či Elegant. Speváčka taktiež pracuje na debutovom albume, ktorý by mal výjsť ešte tento rok.

Zdroj: YouTube

JACKSON WANG

Jackson Wang je rapper pochádzajúci z Hong Kongu, no momentálne žije v Južnej Kórei. Jackson je právoplatným členom K-pop skupiny Got7, avšak popri skupine pracuje aj na svojich sólo skladbách. Ako jediný zo skupiny sa preslávil natoľko, že spolupracoval nielen s juhokórejskými umelcami, ale aj s menami ako je Gucci Mane a GoldLink. Po nespočetných kolaboráciách a singloch prišiel Jackson v septembri tohto roku s jeho debutovým sólo albumom A Bullet To The Heart. Wang je tiež aktívnym ambasádorom módnych značiek Fendi a RayBan.

Zdroj: YouTube

Zdroj: Youtube, Genius


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár