Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Poľsko zažilo jeden z najväčších gaming eventov

Napísal na 7. marca 2018

Cez víkend 24.-25. februára 2018 sa v poľských Katowiciach odohral ESL One Dota 2 Major. Toto podujatie bolo vôbec prvým svojho druhu, ktoré sa odohralo v Poľsku a víťaz si so sebou odniesol neuveriteľných 400 000 dolárov. 


Pokiaľ patríte medzi fanúšikov počítačových hier, iste ste už čo-to počuli o jednom z najväčších MOBA titulov na svete, Dota 2Defence of the Ancients začínala spočiatku ako mod pre hru Warcraft III, vďaka čomu si však získala neuveriteľne veľké zastúpenie. Komunita hráčov Doty sa neustále rozrastá a momentálne sa hra môže pýšiť viac než 11-miliónmi unikátnych hráčov za mesiac.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Dota

Dota 2

Táto MOBA však nie je známa len svojou komunitou, ale aj svojím vysokým postom vo svete e-sports, teda videoherných turnajov. Jeden z najväčších turnajov, ESL One Dota 2 Major, sa odohral uplynulý víkend v poľských Katowiciach v majestnátnej aréne Spodek. V priebehu piatich dní si medzi sebou porovnalo sily dokopy 16 tímov a do posledných dvoch dní, ktoré mali možnosť fanúšikovia sledovať naživo, priamo v aréne Spodek, sa z nich prebojovalo len 6. 

Spodek


O jedinečnú atmosféru sa postarali ako samotní hráči, tak aj množstvo známych tvárí z komunity, medzi ktoré patrí aj nenahradteľný komentátor Redeye, či šarmantná Sheever. Okrem iného sa fanúšikovia mohli tešiť aj z mini-turnajov, v ktorých si mohli medzi sebou porovnať svoju šikovnosť a skúsenosti zoči-voči. Tiež tu bola jedinečná možnosť získať podpis a potrasenie rukou od ich obľúbených profesionálnych hráčov, čo sa radí medzi jedinečné zážitky z turnaja, akým bol práve tento.

Najúspešnejší hráči si so sebou odniesli dokopy 1 milión amerických dolárov, pričom celkovými víťazmi sa stali ruskí profesionálni hráči z tímu Virtus.pro. 


Pokiaľ ste sa do Poľska tentokrát nedostali, pripájame aspoň malú ochutnávku toho, čo Katowice fanúšikom ponúkli.

Zdroje: Dotabuff, Youtube