Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dva a pol na jedenástu

Napísal na 11. mája 2014

V poradí ôsmy májový deň tohto roku nebol len dátumom štátneho sviatku na Slovensku. Všetci fanúšikovia populárneho seriálu Dva a pol chlapa (ktorého staré epizódy istá súkromná televízia vysiela v neustálej slučke už pekných pár rokov) čakali na finále jedenástej sezóny.

Nangnangnangnang

A aby charakter a počet postáv korešpondovali s názvom, hneď v prvej časti „jedenástky“ nám bola predstavená Charlieho stratená dcéra Jenny (Amber Tamblyn). Tá síce nevyzerá ako chlap, dokonca ani ako pol chlapa, svojou chuťou na nežné pohlavie však hravo skryje do vrecka aj strýka Alana a Waldena, ktorý sa tak dostane k ďalšiemu nájomníkovi vo svojom dome. Samozrejme, bez akéhokoľvek nároku na činžu.

photos-mila-kunis-and-ashton-kutcher-s-on-screen-reunion-on-two-and-a-half-men

Two and a Half Men nie je žiadnym nováčikom na poli seriálov a tvorcovia dokazujú už vyše dekády, že baviť vedia. Sitkom utrpel najväčšiu stratu počas ôsmej série, keď sa jedného krásneho dňa nedostavil Charlie Sheen na natáčanie. Musel prísť radikálny zásah a Charlie zomrel.

A Charlie chýba. Množstvo fanúšikov si na jeho odchod nezvyklo a tak jednoducho Dva a pol chlapa pozerať prestali. Ďalší odchod prišiel vo finále desiatej série, keď sa porúčal Angus T. Jones , predstaviteľ Jakea, Alanovho syna. Ten sa neštítil nepekných komentárov na adresu ľudí pracujúcich na programe a tak si zabezpečil ignoráciu od vedenia v maximálnej možnej miere.

West Side Story

Walden (Ashton Kutcher) svoju spriaznenú dušu nenašiel, zato si zahral aj po boku súčasnej priateľky Mily Kunis, s ktorou sa už stretli pri natáčaní seriálu Tie roky sedemdesiate. Spriaznenú dušu však našiel Alan (Jon Cryer), ktorý bol väčšinu čase v dobrej vo forme (teda zúfalý a trápny). A ako sa na správny šťastný koniec patrí, prišla svadba. A ako sa na správny sitkom patrí, nevyšla.

two-and-a-half-menDva a pol chlapa prešľapuje na mieste už hodnú chvíľu, väčšinou sa inšpirácia na zábavu hľadá v rovnakých situáciách ako predtým, no prekvapivo to ešte stále funguje. A dokonca je to ešte vtipnejšie, než v deviatej a desiatej sezóne. Napriek značnému poklesu sledovanosti (približne 9 miliónov divákov na jednu časť) si partia okolo producenta a scenáristu Chucka Lorreho dá minimálne ešte rok spoločnej práce (teda, ak nikomu nenapadne zmiznúť na pár týždňov…). Dvanásta séria by mala začať tradične v septembri.

Jedenásta séria už bola kvalitatívne lepšia ako tá predchádzajúca a tak je zvláštne, že sledovanosť klesá. Tvorcovia sa snažili oživiť jednotlivé časti novými postavami či hosťujúcimi hercami. Sledovanosť však nie je taká, akú by si vedenie televízie CBS prialo, čo dokázalo aj presunutím na neskorší vysielací čas. Stále je čo zlepšovať. Ale rozhodne by bola škoda, ak by Dva a pol chlapovi zazvonil umieračik.

Spáchal: Ján Janočko