Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Doteraz najväčší študentský ples – La nochce cubana

Napísal na 12. marca 2013

TRNAVA, Holiday Inn.  Vôňa kubánskych cigár a chuť kubánskeho rumu splývali v piatok 8.marca s rytmom energickej kubánskej salsy rozoznievajúcej veľkolepú  koncertnú sálu trnavského hotela Holiday Inn. Celá miestnosť sa premenila na červeno-modro-bielu záplavu dýchajúcu exotikou Kuby. Počas tohto jedinečného večera bolo všetko maximálne kubánske, pretože po dlhých prípravách nadišiel dlho očakávaný tretí študentský ples, ktorý sa tentokrát niesol v znamení LA NOCHE CUBANA.

Po roku opäť prišiel ten deň, kedy sa nielen študenti a pedagógovia FMK či celej UCM, ale aj iní nadšenci plesov mohli pekne tematicky vyparádiť a zabaviť sa vo veľkom štýle na ďalší ročník študentského plesu, ktorý sa na radosť všetkých nekonal v Mestskej športovej hale, ako sa pôvodne plánovalo, ale v krásnych priestoroch hotela Holiday Inn. Netrvalo dlho, kým nádherne vyzdobenú halu zaplnilo 350 nedočkavých hostí tráviacich posledné chvíle pred otvorením vzájomným zoznamovaním sa, živými diskusiami pri bare alebo fotografovaním. Za symbolickým zlomením „maxi“ cigarety, ktorým slávnostne otvorili celú udalosť manželia Mirka a Martin Šmahelovci,  nasledoval úvodný prípitok v podaní moderátorov podujatia Slávky Mazákovej a Andreja Brníka.

foto-text

V priebehu večera bol pre účastníkov pripravený bohatý program, ktorého sa mohli aktívne zúčastniť. Na parkete sa mohli zvŕtať v latinskom rytme vďaka hudobnej skupine Team Cuba. Taktiež si mohli zatancovať a nacvičiť zostavy v štýle kubánskej salsy pod dohľadom profesionála Carlosa a jeho tanečnej partnerky. Carlos však nebol jediný, kto zaplnil parket tancachtivými ľuďmi. Rovnaký počet nadšencov si získala aj dvojica Macko-Šimončič, ktorá sa s prítomnými podelila o základy diskotékového tanca. O inú, nekubánsku, ale za to rovnako chytľavú hudbu sa celý večer staral DJ Caggy. Miernym adrenalínovým spestrením bola barmanská šou. Predviedol ju barman Alex z Grand coctails & bar service. Nemohla chýbať ani tombola zložená z osemdesiatich hodnotných cien od rôznych sponzorov. Vďaka nej vyzbierané peniaze poputujú do detského kardiocentra v Bratislave. Sladkou bodkou na záver plesu bola nielen dobre vyzerajúca, ale aj veľmi chutná torta v tvare kubánskej vlajky.

Igor Lakatoš ako jeden z hlavných organizátorov zhodnotil celú akciu takto: „V mene organizátorov som veľmi spokojný. Voľba ísť do väčších a krajších priestorov bola nie len pre nás správna, ale veríme, že aj pre hostí tohto krásneho podujatia. Položili sme latku študentských plesov naozaj dosť vysoko a nemienime už pod ňu podliezať. Kto nebol, môže ľutovať a už teraz sa pracuje na ďalšom ročníku“.

Ako povedal Igor, kto nebol môže ľutovať, pretože LA NOCHE CUBANA v nás zanechala zážitok, na ktorý nikto z nás tak skoro nezabudne a už teraz sa tešíme, čo pre nás organizátori o rok vymyslia.

Sponzormi tohtoročného študentského plesu boli UCM, FMK, IFFI, Ford, Holiday Inn, Swan, Mabia, Insport, Garnier, Mustang, Coimey Lufthansa City Center, Lomography, Inpool, Lioner Team, Pizza Kitty, Vintop Karko, M-expres Sped a Roľnícke družstvo Moravany.

[nggallery id=36]

Text a foto: KP


Pokračovať v čítaní