Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dokument z Islandu ,,NIE JE UŽ NESKORO?“ majú na svedomí dvaja Slováci

Napísal na 19. februára 2017

Čo sa stane, keď dvaja Slováci objavia letenky na Island za 89 eur?Bez názvu

  • O niekoľko dní stoja na letisku s plnými kuframi.
  • A o niekoľko týždňov potešia divákov nádhernými zábermi v podobe niekoľko minútového videa, ktoré vám chceme v tomto článku predstaviť.

 Ale poďme pekne po poriadku…

Na počiatku bolo slovo. To slovo prebehlo medzi Martinom a Martinom

Cieľavedomí mládežníci, ktorí stoja za značkou MAZE MEDIA, sa rozhodli pobaliť si svoju techniku a odcestovať za zážitkami. A tým nemyslíme len pozitívne zážitky bez komplikácií. Tie sa počas ich výletu naskytli, ešte pred odletom.

,,Prvá skúška našich nervov prišla už na budapeštianskom letisku, kde nás anglicky hovoriaci kontrolór s maďarským dialektom zastavil s tým, že dron na palubu nemôže. Island je nádherná kopcovitá krajina a nám bolo jasné, že bez dronu by sa nám tam ani neoplatilo prísť. To môžete posúdiť sami z nášho finálneho videa. Kontrolóra, ktorý predtým určite pracoval ako bachar, sme sa pokúsili obmäkčiť. Niekoľko argumentov ho však nepomohlo presvedčiť o tom, aké bolo jeho rozhodnutie dementné… Nakoniec sme zaplatili krásnych 60 eur za kufor do batožinového priestoru.”

Našťastie sa im podarilo tesne pred odletom vybaviť miesto pre dron a po šprinte cez letiskovú halu, po fľaši Ginu v lietadle a po prílete, ktorý si ani jeden nepamätá, sa mohol dobrodružný trip dvoch Slovákov začať.

SULE3168

 

,,Od začiatku sme chceli tento výlet zaradiť do kategórie ,,lowbudget”, čiže stravovať sa, ubytovať a celkovo stráviť dva týždne za čo najmenej peňazí. ČIMG_2481i sa nám to podarilo, musí posúdiť každý čitateľ podľa seba, a svojho stavu na účte. Každého z nás stála táto cesta asi 2 000 €, čo za príliš low nepovažujIMG_2184eme.” Aj napriek tomu, že každý z nich je o dva litre ľahší, zážitky a momenty, ktoré si z Islandu priniesli, sa nedajú vyčísliť v litroch, kilách a ani stupňoch Celzia.

 

 

Dôvod, prečo vám tento článok prinášame, nie je cestopis dvoch odvážnych nadšencov pre šokujúce zábery. Chlapci sa počas cesty naprieč ostrovom rozhodli, že zdokumentujú krásu prírody. Vďaka tomu si môžete dnes kliknúť na odkaz  videa (https://www.youtube.com/watch?v=1yFmYi7HdCo

) , aby ste mali možnosť aj vy precítiť krásu panenskej prírody. Aby ste mali možnosť obzrieť sa vôkol seba a uvedomiť si, čo robíme zle my. Zamyslieť sa nad faktom, prečo Slováci cestujú na Island a nie Islandčania na SLOVEnsko.

SULE3743