Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dobrý festival 2015 rozpútal hudobné leto na východe Slovenska!

Napísal na 22. júna 2015

V Prešove cez víkend odštartovalo festivalové leto. V piatok sa začal už deviaty ročník DOBRÉHO FESTIVALU, ktorý sa po troch rokoch opäť vrátil na prírodné kúpalisko Delňa. Dvojdňové podujatie prilákalo tisíce návštevníkov a okrem poriadnej dávky hudobného umenia na piatich pódiách, ponúklo aj množstvo zaujímavých sprievodných akcií.  

 

Festival otvoril svoje brány už v piatok v popoludňajších hodinách. Návštevníkov od príchodu neodradilo ani chladné počasie,  a tak sa už v prvý deň festivalu v areáli kúpaliska hmýrilo viac než tisíc ľudí. Vôbec prvým účinkujúcim, ktorý svojím vystúpením otvoril Dobrý festival, bola prešovská kapela Odtiaľ Potiaľ. „V Prešove sme už hrali na niekoľkých koncertoch, no na Dobrom Festivale sme prvýkrát. Sme radi, že práve my sme mohli otvoriť tento ročník. Ako kapela fungujeme približne rok a pol, vydali sme jeden album a čoskoro nám vyjde singel so spevákom Spokom zo Smola a Hrušky, na čo sa veľmi tešíme,“ zhodnotil spevák z kapely Odtiaľ Potiaľ.

Ďalším bodom v piatkovom programe bolo vystúpenie kapely Smola a Hrušky. Tí postupne pod hlavné pódium Dobrá Hudba prilákali svojich fanúšikov, ktorým nevadil ani dážď.  Zazneli známe skladby Fajčiť treba, Matura, Na čom záleží, Za rodinu či Honey Honey. Kapela predstavila aj najnovšiu skladbu Mery. „Atmosféra bola absolútne super. Trochu to kazilo počasie, vzhľadom na to, že je jún a je asi mínus pätnásť, no inak sa nám hralo výborne. Na záver nás ľudia ani nechceli pustiť preč, a to si veľmi ceníme,“ uviedol Spoko, frontman kapely.

DSC_0995

Smola a hrušky

Návštevníci si okrem hudobného programu mohli v Marlboro Zóna Jazz vyskúšať voľný skok zo stožiara či sa mohli fingovane zosobášiť. Ani tento rok nechýbal detský kútik a predvádzanie bojových umení športovými klubmi z celého Slovenska.  Pripravené bolo aj stanové mestečko pre odvážlivcov, ktorí sa rozhodli prenocovať priamo na mieste aj napriek chladnému počasiu. „Prišli sme sem na oba dni a budeme tu aj spať. Zima nám nevadí, sme vybavení dekami a spacákmi,“ uviedol jeden z návštevníkov, Ján (26). Od dobrej nálady organizátorov neodradilo ani počasie. Keďže sa dážď stal sprievodným javom takmer každého ročníka Dobrého festivalu, tak aj tento rok ho očakávali.

Piatkový večer vyvrcholil vystúpením kapiel Iné Kafe, Slobodná Európa, Alkehol, The Paranoid či Zóna A.  Do skorého rána sa o zábavu postaral Red Bull Tour Bus, kde sa predstavil aj známy DJ Hype z Veľkej Británie.

The Paranoid

The Paranoid

V sobotu sa počet návštevníkov zvýšil a okrem iných, vystúpili aj Kristián Dufinec a Iconito, Tásler Pufo Band či Chikiliki Tu-a. Na svoje si prišli aj fanúšikovia tvrdšej hudby. Tí sa mohli vyblázniť pri pódiu Jack Music  počas vystúpení kapiel Silent Stream of Godless Elegy, Overwind či Estate. Najočakávanejším bodom programu Dobrého festivalu však bolo vystúpenie IMT Smile a Lúčnice.  Spoločný projekt Made in Slovakia predstavili fanúšikom na doposiaľ najväčšom pódiu, ktorého stavba trvala 3 dni. O tom, že išlo o poriadnu šou, niet pochýb. Prezrádza to aj vyjadrenie I. Táslera počas vystúpenia: „Prešov, milujem Ťa!“

DSC_1191

Lúčnica

Na záver sa predstavila prešovská kapela Heľenine Oči s piesňami ako Trim ho, Jahody, Marianna či Plavčík Milan. Program pokračoval vystúpením kapely Metropolis a do nedeľňajšieho rána sa mohli návštevníci zabávať pri Red Bull Tour Bus, kde sa predstavil aj švédsky funky & house DJ OPOLOPO.

Veľmi sa mi páči, že tento rok je festival na Delni a nie na amfiteátri. Je tu viac priestoru a dodáva to lepšiu festivalovú atmosféru,“ zhodnotila návštevníčka Andrea (21). „Najviac som sa bavil na vystúpení kapely Smola a Hrušky a Heľenine Oči, ale fakt sa mi páčilo aj predstavenie IMT Smile a Lúčnice,“ povedal po skončení festivalu návštevník Ondrej (30). Organizátori už teraz začnú pracovať na prípravách desiateho ročníka Dobrého festivalu. Zamýšľajú aj vylepšenia, ktoré by dopomohli k zvýšeniu úrovne tohto výnimočného podujatia na východe Slovenska.

Text: Zuzana Benková

Fotografie: Zuzana Benková