Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do štúdia prišla BARB predstaviť jej novú pieseň OFFLAJN

Napísal na 7. júla 2022

Sympatická speváčka a superstaristka Barbora Hazuchová alias BARB nám do štúdia prišla povedať viac o tvorbe piesne OFFLAJN, tvorbe videoklipu a aj o jej plánoch do budúcna.

BARB za začiatku roka prišla s piesňou PAPACAU a tá si rýchlo získala poslucháčov. Rovnako úspešná pieseň OFFLAJN má ale úplne iný štýl a varuje mladých ľudí pred nástrahami sociálnych sietí. Skladbu vytvorila speváčka počas ťažšieho obdobia života, v čase keď si uvedomila, že internet vie silno manipulovať jeho užívateľov a vytvoriť im nereálny svet.

Do mikrofónu prezradila, že pieseň mala pripravenú už v novembri minulého roka. Na začiatku jej hudbu poslal producent S3RiOUS, ktorý spolupracoval aj s Rytmusom a inými rapermi. BARB do nej vymyslela text a melódie a postupne vznikol finálny OFFLAJN.

BARB inšpirovali dve veci na tvorbu piesne OFFLAJN. Zdroj: RadioAetter

Do mikrofónu prezradila, že pieseň mala pripravenú už v novembri minulého roka. Na začiatku tvorivého procesu jej hudbu poslal slovenský producent S3RiOUS, ktorý spolupracoval aj s raperom Rytmusom a inými umelcami. BARB do nej vymyslela text a melódie a postupne vznikol finálny OFFLAJN. Priznala, že sa v tejto téme našla. Rada tvorí piesne a celkovo obsah aj na svojich sieťach, ktoré pomôžu alebo upozornia ľudí na životné nástrahy. Podľa jej slov aj ona sama si pri ich tvorbe odpovie na viaceré otázky.

BARB prišla predstaviť do štúdia jej skladbu OFFLAJN. Zdroj: RadioAetter

Tvorba videoklipu pre pieseň OFFLAJN

Celý videoklip je v štýle futurizmu, kde sa spájajú technológie z minulosti s budúcnosťou. Barbora priznala, že počas počúvania tejto piesne si nevedela predstaviť presný dej videa, preto sa s tvorcami rozhodli poskladať viacero scén s pekným vizuálom. Povedala nám, že inšpiráciu vždy hľadá na internete, konkrétne v aplikácii Pinterest, ktorú veľmi rada používa.

BARB vysvetľuje, ako tvorila outfity do videoklipu k piesni OFFLAJN. Zdroj: RadioAetter

Umelkyňa pripustila, že veľmi rada sa hrá s vizuálmi jej klipov. Je to pre ňu možnosť predstaviť svetu jej kreativitu. Má pocit, že čím zaujímavejšie to vyzerá, tým viac ide do toho.

Speváčka si všetky outfity vo videoklipe vymyslela a vytvorila sama. Zdroj: RadioAetter

Čo plánuje BARB v blízkej dobe?

Speváčka nám prezradila, že potrebuje mať veľa naplánovaných vecí, aby sa cítila užitočná. Výnimkou ani nie je toto leto, kedy plánuje novú skladbu s ďalšou speváčkou, pár koncertov a samozrejme tvoriť ďalej.

BARB o skladbe, ktorú plánuje nahrať spolu s českou speváčkou. Zdroj: RadioAetter

Speváčka prezradila, že si obľúbila rap, aj keď na začiatku mu nevedela prísť na chuť. Teraz si vie dokonca predstaviť, že bude tvoriť pop skladby kombinované spolu s rapom, tak ako to má v piesni PAPACAU. Barbora veľmi rada robí aj cover songy. Posledný spravila k piesni Love Yourself od Eminema. Okrem spevu si obľúbila aj tvorbu v aplikácii Tik Tok, kde sa podľa jej slov mnoho nových vecí aj naučila. Leto plánuje okrem práce si užiť s blízkymi a kamarátmi, po náročnom období, kedy štátnicovala.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár