Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do práce na bicykli jazdí 114 zamestnancov župy

Napísal na 10. júna 2022

TTSK. Zamestnanci Trnavského samosprávneho kraja sa aj tento rok zapojili do národnej kampane Do práce na bicykli. Ekologické spôsoby dopravy v júni využíva celkovo 114 prihlásených z úradu a župných organizácií, ktorí vytvorili 30 tímov.

„Podporujeme všetky formy dopravy, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. V našom zelenom kraji zatraktívňujeme prímestskú autobusovú dopravu alebo staviame cyklotrasy. Sami ideme v oblasti udržateľnej mobility príkladom a opäť sme sa zapojili do kampane Do práce na bicykli. Tento rok je nás 114, teda vyše dvakrát toľko, ako v predchádzajúcom ročníku,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Do predchádzajúceho ročníka celoslovenskej kampane sa zapojilo 50 zamestnancov, ktorí vytvorili 15 tímov. Spomedzi viac ako 1.200 zamestnávateľov sa trnavská župa umiestnila na 32. mieste.

Cyklokoordinátorka Trnavského kraja Silvia Szokolová doplnila, že „novinkou tejto edície národnej kampane je súťaž v kategórii samosprávnych krajov. Prirodzene v nej chceme uspieť. Popri zdravej súťaživosti je však dôležitá aj zábava a utužovanie kolektívu. Preto sme pre kolegov usporiadali aj cyklistické raňajky a máme pripravené vecné ceny.“

Zamestnanci Trnavského samosprávneho kraja. Zdroj: TS.

V rámci zlepšovania podmienok pre zamestnancov trnavská župa minulý rok zakúpila bicykle a kolobežky, ktoré sa využívajú na služobné cesty. Okrem toho kraj vybudoval cyklogaráž, v ktorej sa nachádza aj servisný stojan. Verejnosť môže využívať nové cyklostojany pred budovou Úradu TTSK na Starohájskej ulici.

Trnavská župa informuje o svojich aktivitách v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia a prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo na facebookovej stránke Zelený kraj. Novinky aj koncepčné dokumenty v oblasti cyklistickej dopravy sú zverejnené na https://trnava-vuc.sk/krajska-cyklokoordinatorka.

Zdroj: TS.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com