Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do kín prichádza ďalšia adaptácia bestselleru od Stephena Kinga. Pozrite si upútavku

Napísal na 8. októbra 2019

Doktor Spánok je pokračovaním obľúbeného Osvietenia z roku 1980, za ktorým stojí slávny režisér Stanley Kubrick.


V uplynulých mesiacoch slovenské kiná ovládol druhý diel hororu To. Ako uvádza Únia filmových distribútorov Slovenskej republiky, To Kapitola 2 prilákalo 472-tisíc ľudí, ktorí sa chceli dozvedieť, ako sa skončí príbeh šiestich detí a zlomyseľného klauna Pennywisea. Ešte pred začiatkom samotného filmu mali diváci možnosť vidieť upútavku na filmové spracovanie ďalšieho diela od Stephena Kinga s názvom Doktor Spánok.

V hlavnej úlohe sa predstaví Jedi

V pokračovaní kultového Osvietenia sa úlohy teraz už dospelého Dana Torrencea ujme Škót Ewan McGregor, ktorého si pamätáme ako Obi-Wana Kenobiho z kultovej ságy Hviezdne vojny. Spomedzi viacerých ašpirantov si ho vybral sám autor diela. Tých, ktorí čítali pôvodný román, určite poteší, že sa vo filme objaví aj Dick Hallorann, teda kuchár z hotela Pekná vyhliadka. Vzhľad mu prepožičia Carl Lumbly, hoci na začiatku osemdesiatych rokov to bol dnes už zosnulý Scatman Crothers.

Ewan McGregor sa objavil aj vo filme Anjeli a démoni s Tomom Hanksom.
Foto: Wikimedia CC

Svet opäť zažiari

V upútavke vidíme Danov život v súčasnosti. Kvôli traumatickým zážitkom z hotela Pekná vyhliadka to nemá jednoduché, a to aj napriek tomu, že stále oplýva schopnosťou, ktorú nazýva „žiarenie“. Práve preto bude musieť bojovať o holý život. Dostane sa do kontaktu s kultom, ktorý sa „živí“ deťmi s rovnakými schopnosťami. V boji s touto skupinou mu pomôže Abra Stoneová (Kyliegh Curranová), dievča, ktoré taktiež žiari.

Režisér nakrúcal aj pre Netflix

Režisérom je Mike Flanagan. Massachusettský rodák má skúsenosti s nakrúcaním hororových snímkov, o čom svedčia Quija: Zrodenie zla (2016), Geraldova hra (2017) či The Haunting of Hill House (2018), ktorý ste mohli sledovať prostredníctvom populárneho Netflixu. Niet preto divu, že sa spoločnosť Warner Bros. Pictures rozhodla pre tohto 41-ročného režiséra.

Prvý záber nakrútili filmári v septembri 2018 v štáte Georgia. Filmový štáb pracoval v mestách Atlanta a St. Simons. O exteriérové scény sa postarali v okolí Atlanty a nakrúcanie sa skončilo v decembri. Celosvetová premiéra je naplánovaná na 30. október, tá americká o deväť dní neskôr.

Zdroj: www.ufd.sk, wikipedia.org


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár