Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Divadelný ples bude v najhonosnejšej trnavskej sále

Napísal na 12. januára 2023

TRNAVA. Do novo-zrekonštruovanej Zrkadlovej sály sa po dvojročnej pandemickej prestávke opäť vracia tradícia večierkov a plesov. V piatok 20. januára sa bude konať už III. Divadelný ples Divadla Jána Palárika v Trnave.

Verejnosť bude mať možnosť stráviť noblesný večierok v Zrkadlovej sále divadla, kde sa v minulosti konali nielen rôzne koncerty a spoločenské udalosti, ale aj honosné plesy.

2. Divadelný ples v DJP. Zdroj: TS

„V divadle Zrkadlovú sálu využívame najčastejšie na slávnostné recepcie po premiérach, no tentokrát ju sprístupnime širokej verejnosti. Sme veľmi radi, že po dvojročnej prestávke zapríčinenej pandémiou koronavírusu môžeme pokračovať v tradícii Divadelných plesov na tomto výnimočnom mieste, ktoré dýcha históriou. Na konci minulého roka sme usporiadali aj tradičný Exkluzívny divadelný Silvester, ktorý sa tešil veľkému záujmu verejnosti,“ povedala dramaturgička poverená riadením umeleckého úseku Lucia Mihálová.

Na III. Divadelnom plese nebude chýbať slávnostná večera, predtancovanie a zábavný fotokútik. O tanečnú zábavu sa postará kapela Follow aj DJ. Večer moderuje obľúbený herec Michal Jánoš a tombolu
vyhlási herec Martin Križan. Počas večera vyhlásia aj kráľovná a kráľ plesu.

2. Divadelný ples v DJP. Zdroj: TS

Viac informácií je k dispozícii na webe a v pokladnici Divadla Jána Palárika.

Zrkadlovú sálu postavili v roku 1907 ako reprezentatívny priestor určený na koncerty a plesy. Primárne bola určená pre vysokú aristokratickú spoločnosť. Okrem koncertov a plesov tu boli veľmi populárne maškarné bály, ktoré mali vždy predpísanú tému. Z dochovaných materiálov vieme, že tu bol napríklad bál na tému „peklo“ alebo bál „cesta do vesmíru“. Zrkadlovú sálu zrekonštruovali v roku 2022 podľa dochovaných dobových nákresov a fotografií.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár