Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nová disneyovka Encanto si získala srdcia malých aj veľkých

Napísal na 18. marca 2022

Magický príbeh o vzťahoch v rodine, jedinečnosti a hudbe z kolumbijského prostredia prišiel do slovenských kín. O novej rozprávke Encanto sa hovorí už po celom svete.

V rozprávke Encanto: Čarovný svet bola na počiatku rodina. Príbeh rieši problémy týkajúce sa vzťahov v rodine, ktorá sa skladá z viacerých generácií. V nej nie je ľahké nájsť svoje miesto. No každý z nás hrá v živote aj medzi svojimi príbuznými dôležitú úlohu.

„Povedali sme si, že by bolo úžasné rozpovedať príbeh nie o pár postavách, ale o celej širokej rodine,“ vraví režisér Byron Howard, ktorý je držiteľom Oscara za Zootropolis a Na vlásku. O novom animáku ďalej povedal: „Chceli sme pochopiť a vzdať hold tomu, aká dynamika funguje vo veľkých rodinách. Nakoľko poznáme svoju rodinu? A nakoľko pozná naša rodina nás?“

Rodina Madrigalovcov žije ukrytá v kolumbijskom pohorí, v čarovnom meste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť. Každé, okrem hlavnej postavy Mirabel, ktorej hlas požičala Stephanie Beatriz. Čoskor Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození. Prečo sa to deje a ako to zastaviť, musí zistiť práve ona.

Disneyovka Encanto okrem zaujímavého deja prináša aj skvelú hudbu. Osem piesní, za ktorými stojí úspešná skladateľka Germaine Franco a skladateľ Lin-Manuel Miranda dávajú príbehu viac než len chytľavú melódiu. Myšlienky piesní aj ich samotná prezentácia vytvorili nezabudnuteľný zážitok. Už teraz sa jedna z piesní We dont talk about Bruno stala populárnou na celom svete.

Encanto, ako nová disneyovka nie len že porazila Frozen, ale si z nej aj zobrala vetu. Vo chvíli keď postava Bruno spieva, môžeme počuť aj známe ,,Let it go!“. Zdroj Instagram/encantomovie

Fakty, ktoré vás donútia si Encanto pozrieť

  • Postava Mirabel je prvá ženská hlavná hrdinka v Disney, ktorá nosí okuliare. Jeden z dôvodov je aj to, že jej meno pochádza zo španielskeho slova mira, čo znamená zrak.
  • Pesnička The Family Madrigal, ktorú spieva Stephanie Beatriz ako Mirabel, je najrýchlejšie spievaná skladba v histórií Disney.
  • Skladateľ piesní Lin-Manuel Miranda sa pri písaní piesne Surface Pressure inšpiroval svojou staršou sestrou. Taktiež povedal, že z celého filmu sa na neho najviac podobá postava malého chlapca, ktorý pije kávu.
  • Deti z rodiny Madrigal dostávali svoje dary, keď mali presne päť rokov. Režisér a scenárista Jared Bush priznal, že to má svoj dôvod. Je to preto, lebo v tom veku deti začínajú ukazovať svoje talenty, charaktery či slabé a silné stránky.
  • Nápad k obľúbenej piesni We dont talk about Bruno prišla zo skutočnosti, že každá rodina má to niečo, o čom sa stále hovorí, aj keď by sa o tom vôbec hovoriť nemalo.
  • Z Encanto sa rýchlo stala obľúbená a populárna disneyovka. Do slovenských kín prišla začiatkom marca 2022. V zahraničí ju poznajú už o niečo dlhšie. Dobré ohlasy značia, že táto milá rozprávka si zaslúži pozornosť nielen všedného diváka, ale aj budúcich filmových ocenení.

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár