Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nová disneyovka Encanto si získala srdcia malých aj veľkých

Napísal na 18. marca 2022

Magický príbeh o vzťahoch v rodine, jedinečnosti a hudbe z kolumbijského prostredia prišiel do slovenských kín. O novej rozprávke Encanto sa hovorí už po celom svete.

V rozprávke Encanto: Čarovný svet bola na počiatku rodina. Príbeh rieši problémy týkajúce sa vzťahov v rodine, ktorá sa skladá z viacerých generácií. V nej nie je ľahké nájsť svoje miesto. No každý z nás hrá v živote aj medzi svojimi príbuznými dôležitú úlohu.

„Povedali sme si, že by bolo úžasné rozpovedať príbeh nie o pár postavách, ale o celej širokej rodine,“ vraví režisér Byron Howard, ktorý je držiteľom Oscara za Zootropolis a Na vlásku. O novom animáku ďalej povedal: „Chceli sme pochopiť a vzdať hold tomu, aká dynamika funguje vo veľkých rodinách. Nakoľko poznáme svoju rodinu? A nakoľko pozná naša rodina nás?“

Rodina Madrigalovcov žije ukrytá v kolumbijskom pohorí, v čarovnom meste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť. Každé, okrem hlavnej postavy Mirabel, ktorej hlas požičala Stephanie Beatriz. Čoskor Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození. Prečo sa to deje a ako to zastaviť, musí zistiť práve ona.

Disneyovka Encanto okrem zaujímavého deja prináša aj skvelú hudbu. Osem piesní, za ktorými stojí úspešná skladateľka Germaine Franco a skladateľ Lin-Manuel Miranda dávajú príbehu viac než len chytľavú melódiu. Myšlienky piesní aj ich samotná prezentácia vytvorili nezabudnuteľný zážitok. Už teraz sa jedna z piesní We dont talk about Bruno stala populárnou na celom svete.

Encanto, ako nová disneyovka nie len že porazila Frozen, ale si z nej aj zobrala vetu. Vo chvíli keď postava Bruno spieva, môžeme počuť aj známe ,,Let it go!“. Zdroj Instagram/encantomovie

Fakty, ktoré vás donútia si Encanto pozrieť

  • Postava Mirabel je prvá ženská hlavná hrdinka v Disney, ktorá nosí okuliare. Jeden z dôvodov je aj to, že jej meno pochádza zo španielskeho slova mira, čo znamená zrak.
  • Pesnička The Family Madrigal, ktorú spieva Stephanie Beatriz ako Mirabel, je najrýchlejšie spievaná skladba v histórií Disney.
  • Skladateľ piesní Lin-Manuel Miranda sa pri písaní piesne Surface Pressure inšpiroval svojou staršou sestrou. Taktiež povedal, že z celého filmu sa na neho najviac podobá postava malého chlapca, ktorý pije kávu.
  • Deti z rodiny Madrigal dostávali svoje dary, keď mali presne päť rokov. Režisér a scenárista Jared Bush priznal, že to má svoj dôvod. Je to preto, lebo v tom veku deti začínajú ukazovať svoje talenty, charaktery či slabé a silné stránky.
  • Nápad k obľúbenej piesni We dont talk about Bruno prišla zo skutočnosti, že každá rodina má to niečo, o čom sa stále hovorí, aj keď by sa o tom vôbec hovoriť nemalo.
  • Z Encanto sa rýchlo stala obľúbená a populárna disneyovka. Do slovenských kín prišla začiatkom marca 2022. V zahraničí ju poznajú už o niečo dlhšie. Dobré ohlasy značia, že táto milá rozprávka si zaslúži pozornosť nielen všedného diváka, ale aj budúcich filmových ocenení.

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *