Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Domáce hudobné novinky: Mladí slovenskí DJi Dendy a Progrez
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zatancujte si v obývačke. Prinášame vám dve nové skladby od mladých DJov

Napísal na 17. februára 2021

Prečo vyhľadávať niečo v cudzine, keď to máme aj doma? Mladí slovenskí DJi DENDY a PROGREZ predstavujú nové skladby. Energické novinky sú presne to, čo v tejto dobe ľudia potrebujú.

Síce to zatiaľ nevyzerá tak, že by sme sa mali čoskoro stretnúť v kluboch na obrovskej párty, ale to neznamená, že hudobníci poľavili. Mladí slovenskí DJi predstavujú nové skladby, ktoré by nemali chýbať v žiadnom playliste milovníkov tanečnej hudby. Diskotéka v obývačke je cesta. Dendy a Progrez sú tu pre vás.

Zdroj: unsplash.com

Chcem sa neustále zdokonaľovať, ide o PROGREZ.

Vyštudovaný zvukový technik, hudobník, DJ a rodák z Bratislavy. Aj takto by sme Patrika mohli predstaviť. Svoju hudobnú kariéru začal v roku 2010 pod vedením slovenských DJov L.ca a Conspiho. Umelecké meno PROGREZ poukazuje na jeho obľubu noviniek a záujem o neustále zdokonaľovanie sa. Už vo svojich pätnástich rokoch sa Patrik stal rezidentom v známom bratislavskom klube Masquerade Club, kde sa stal vyhľadávaným DJom. Po dvoch rokoch sa rozhodol posunúť ďalej a začal hrať na rôznych podujatiach po celom Slovensku.

Zdroj: Archív Progrez

Kariérny posun na seba nenechal dlho čakať a Patrik sa rozhodol tvoriť vlastnú hudbu. Najprv to boli prerábky a rôzne mash-upy známych piesní, ale v minulom roku uzrela svetlo sveta aj jeho prvá skladba Gamer. Ďalšie piesne ako Hipster, Victory či Universe na seba nenechali dlho čakať. Začiatkom februára 2021 predstavil najnovšiu skladbu Ex Animo.

Preklad slovného spojenia Ex Animo do slovenčiny znamená „zo srdca“ alebo „z duše“. Patrik túto skladbu uvádza ako bránu do sveta melodického techna a elektra. Ide o novú éru, novú tvár.

Pieseň sa počas celého svojho trvania drží osem barovej melódie, no postupne naberá na sile, ale aj na energii až nakoniec vyvrcholí  dropom.

Atypický zvuk a minimalistické elementy. To je moje.

Rezidentný DJ projektu Kvalitka Denis Kendera alias DENDY je slovenský DJ a producent a pochádza z Oravy. Za oficiálny začiatok pôsobenia považuje Denis už rok 2015. Odvtedy sa predstavil na  malých aj väčších pódiách na rodnej Orave, ale aj na rôznych open air festivaloch a v kluboch po celej republike.

Od leta 2020 sa stal súčasťou projektu Project X party a hral po boku RobMike & Lelo a iných DJov. Hudobnej produkcii sa venuje od roku 2018, pričom má na konte niekoľko vydaných skladieb a remixov, ktoré zverejňuje na svojom YouTube kanály.

zdroj: Archív Limit Party

Jeho najnovšiu skladbu, Down The Night, uverejnil 14. februára 2021. Ide o skladbu, ktorú DENDY kategorizoval ako „car music“ alebo „slap house“ s atypickým zvukom a minimalistickými elementmi.

„Break má temnejší nádych, ale obohatil som ho o tzv. vocal chopy, ktoré majú ale naopak veselší nádych, čo vytvára veľmi pekný kontrast,“ vyjadril sa k piesni DENDY. „Čo sa týka dropu, nedeje sa tam veľa, ale som veľmi spokojný a myslím si, že sa mi skladba podarila,“ dodal.

Obe novinky vydali DJi prostredníctvom hudobného vydavateľstva Music Laboratory Records. Skladby sú dostupné na každej hudobnej platforme ako Spotify, YouTube aj beatport.com.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár