Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

V novinke Dear August píše Noah Cyrus a PJ Harding zaľúbený list budúcnosti

Napísal na 21. februára 2021

Speváčka Noah Cyrus sa spojila s PJ Hardingom a po prvýkrát ako duo prekvapili svojich poslucháčov v novej piesni a klipe Dear August.

Po príchode pandémie vytvorili Noah Cyrus a PJ Harding kreatívne hudobné spojenie. Počas tohto náročného obdobia spoločne písali a nahrávali cez internet. Svoju vzájomnú harmóniu predstavili v skladbe Dear August, ktorá je zároveň aj predzvesťou ich spoločného pripravovaného EP s názvom People don’t change. Tento projekt bude obsahovať dokopy šesť piesní, takže v najbližšej dobe sa môžeme tešiť na ďalšie novinky od tejto talentovanej dvojice.

Skladba Dear August vznikla počas neľahkej situácie spôsobenej koronakrízou, ktorá naďalej pretrváva. Interpeti túto pieseň napísali ako list do budúcnosti s vierou, že existuje svetlo na druhej strane. Júl a august boli pre Noah najťažšie mesiace karantény, keďže trpela úzkosťami a depresiami.

V tomto období stratila aj svoju babku, a tak hľadala nádej. Pieseň jej pripomína, že vždy sa dostaneme k svetlu na konci tunela, aj keď to často nemusí byť perfektné a tak dokonalé, ako si my sami predstavujeme.

The Notebook ako múza pre vizuál klipu Dear August

Videoklip, ktorý režíroval Matt Earl, je inšpirovaný romantickým filmom The Notebook. Priamo Noah iniciovala myšlienku s použitím tejto svetoznámej snímky ako inšpiráciu pre klip. Listy, klasický starý automobil a, samozrejme, modré šaty sú práve tie prvky, ktoré vdýchli atmosféru z romantickej drámy.

Noah Cyrus, PJ Harding - Dear August

Videoklip je inšpirovaný romantickým filmom The Notebook. Zdroj: YouTube

Zaujímavosťou je, že pre pandémiu museli obaja hudobníci nakrúcať svoju časť osobitne, dokonca na inom kontinente. Aj keď Noah natáčala svoje scény v Južnej Kalifornii a PJ Harding v Austrálii, klip stále dokáže zachytiť vzájomnú chémiu spriaznených hudobných duší. Navyše, prelínanie ich jedinečných hlasov a k tomu jemná akustická gitara pozdvihujú emóciu celej skladby.

Títo dvaja talentovaní hudobníci sa spoznali už pred pár rokmi na skladateľskom kempe na Bali. Od tej doby spoločne napísali štyri skladby na EP Noah Cyrus s názvom The End of Everything. Vďaka ich kreatívnemu prepojeniu vznikla aj skladba July, ktorá dnes má už viac ako 41 miliónov videní na YouTube.

Zdroj: ventsmagazine.com, Instagram


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár