Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dean Lewis v jeho novom singli Trust Me Mate žiada, aby sme mu dôverovali

Napísal na 28. októbra 2023

Austrálsky spevák Dean Lewis ponúka nový emotívny hit –⁠ Trust Me Mate. Singel adresovaný jeho najbližším je predzvesťou aj nového albumu.

Nie je to dávno, čo spevák z Austrálie potrápil slzné kanáliky svojich fanúšikov piesňou How Do I Say Goodbye. Začiatkom jesene prišiel Dean Lewis s ďalším emotívnym singlom –⁠ Trust Me Mate. V tomto songu hovorí o priateľoch a rodine, ktorý pri ňom stáli aj v tých najťažších časoch. Naďalej pomocou neho pripravuje milovníkov hudby na svoj tretí štúdiový album.

Metaforická ruka na ramene

Trust Me Mate vznikla po spojení síl Deana Lewisa s textárom Jonom Humom. Ten sa podieľal aj na najväčších Lewisových hitoch ako Be Alright, Hurtless alebo už spomínaná skladba How Do I Say Goodbye. Pri tvorbe ich inšpirovala podpora od ich blízkych, ktorá sa im dostala v časoch, keď sa cítili na dne. Metaforická ruka na ramene, ktorá je tak veľmi potrebná, no nie vždy sa jej dočkáme. Sám spevák si myslí, že pieseň zarezonuje medzi ľuďmi a poskytne im útechu v ťažkých časoch.

dean lewis trust me mate
Dean Lewis strávil väčšinu roka 2023 na koncertoch. Zdroj: badfeelingmag.com

Celý singel vznikol v nahrávacom štúdiu v Los Angeles a Lewis sa vyjadril, že to bol pre neho najstresujúcejší zážitok pri písaní piesne. Trvalo im päť dní, kým sa dostali do štádia, keď boli so svojou prácou spokojný. „Bolo tam toľko refrénov a veršov, že sme strávili veľa času iba ich vylepšovaním,” vyjadril sa rodák zo Sydney.

Pomoc od druhých nestačí

Spolu s piesňou vydal Dean Lewis aj videoklip, ktorý režíroval Luke Shaw a Landon Juern. Obaja sa snažili zachytiť esenciu textu piesne na kameru. „V tomto videoklipe sme chceli ukázať cestu niekoho, kto je závislí a spadne až na samé dno,” objasnil jeden z režisérov.

Hlavnou postavou tu je samotný spevák, ktorý je stelesnením bezmocnosti. Sledujeme ako sa vystavuje nebezpečenstvám, ale vždy má pri sebe niekoho, kto mu pomôže a zachráni ho. No on sa znova a znova ocitá v týchto situáciách, až kým nie je ochotný podať pomocnú ruku sám sebe. „Veľa ľudí sa vám v živote bude snažiť pomôcť, ale nedokážu to bez toho, aby ste sa vy sami rozhodli byť svojím vlastným záchrancom,” zhrnuli tvorcovia.

Stále na cestách

Rok 2023 sa niesol pre speváka v znamení koncertov. So svojím svetovým turné Future Is Bright už navštívil svoju rodnú Austráliu, Nový Zéland a aj Európu. V novembri sa odohrá jeho posledná časť, počas ktorej zavíta aj do Spojených štátov. Fanúšikovi si teda budú musieť na vytúžený album ešte chvíľu počkať, ale s každou ďalšou novou hudbou je čoraz bližšie.