Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Pieseň Austin je návrat speváčky Dasha ku country hudbe

Napísal na 6. apríla 2024

Talentovaná speváčka to s vystupovaním dotiahla až na profesionálnu úroveň. Pieseň Austin bol obrovský úspech, po ktorom Dasha vydala svoj debutový country album What Happens Now?

Dasha je 24-ročná americká speváčka, pre ktorú je pódium druhý domov. Už od útleho veku sa Dasha venuje písaniu piesní a prvú skladbu napísala v trinástich rokoch. Narodila sa 27. februára v roku 2000 v malom mestečku San Luis Obispo v Kalifornii. Dashin hudobný štýl silno ovplyvnila komunita jej rodného mesta, ktorá ju priviedla najprv k zábavnému vystupovaniu v lokálnych podnikoch.

Cover nového albumu What Happens Now? Zdroj: Instagram/dashamusic

Keď objavila vášeň pre hudbu, osvojila si hru na gitaru a piano. Svoj hudobný sen išla študovať na univerzitu Belmont v štáte Nashville a počas tohto obdobia tvorila prevažne popovú hudbu. „Po predčasnom prijatí som sa dostala na program písania textov v roku 2018. Za 2 roky som sa toho naučila veľmi veľa a bolo obzvlášť zaujímavé učiť sa všetky tie technické názvy metód či nástrojov, ktoré textári využívajú,“ opísala štúdium v rozhovore pre webový portál Countryswag.

Zmena popu na country hudbu

V roku 2020 sa kvôli pandémií zatvorili školy a Dasha bola donútená študovať z domu. To bol pre ňu zlomový bod, kedy odišla z univerzity a presťahovala sa do Los Angeles. Tu pokračovala v tvorbe popovej hudby a neskôr vydala aj jej úplne prvý album Dirty Blonde. Ten obsahoval celkovo 17 piesní, z ktorých najznámejšie sú Olivia a Love Me Till August.

Po určitom čase sa speváčka v spomínanom žánri už necítila ako doma. Po dlhom premýšľaní sa vrátila ku svojim koreňom a v spomínanom rozhovore povedala, že country muzika sa jej nikdy nepísala tak jednoducho ako teraz. O tom svedčí aj virálna pieseň Austin, ktorú keď Dasha vydala, fanúšikovia sa jej nevedeli nabažiť.

Debutový country album What Happens Now?

Pieseň Austin Dasha vydala v spolupráci s vydavateľstvom Version III Records ešte minulý rok koncom novembra. Ku skladbe patrí aj virálny tiktokový tanec, ktorý jej pomohol dostať sa medzi široké publikum. Odvtedy si song vyslúžil cez 62 miliónov prehratí na platforme Spotify. Samotná speváčka si ho tiež niekoľkokrát zatancovala na svojich sociálnych médiách.

Dasha vydala v polovici tohto roku nový album What Happens Now?, v ktorom sa nachádza aj spomínaná pieseň Austin. Okrem nej je na zozname aj ďalších 7 piesní, z ktorých najobľúbenejšia je What Happens Now a pieseň s názvom 42. Skladby na hudobnej platforme Spotify čoskoro dosiahnu 1 milión prehratí, z čoho má speváčka veľkú radosť. V country hudbe ju inšpirujú najmä interpreti ako Kacey Musgraves či Tyler Childers a v jej tvorbe bude jednoznačne pokračovať.