Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Daft Punk ohlásili rozpad. Lúčia sa 8-minútovým videom s názvom Epilogue

Napísal na 23. februára 2021

Legendárna parížska dvojica, ktorá mimoriadne ovplyvnila hudobnú scénu, sa po 28 rokoch rozišla. Rozpad skupiny Daft Punk zlomil milióny sŕdc po celom svete. 

Dvojica Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homen-Christo formovali skupinu Daft Punk už od roku 1993. Ich debutový album Homework vyšiel v roku 1997 a už vtedy sme na ňom mohli nájsť nestarnúce hity ako Da Funk alebo Around The World.

Vo Francúzsku sa vtedy dostal na tretie miesto v hudobnom rebríčku a držal sa v ňom až 82 týždňov. Na ich stránke dnes však nájdete len 8 minútové video s názvom Epilogue, ktorým sa s nami lúčia a ohlasujú rozchod po 28 rokoch, ktoré strávili na hudobnej scéne. Zlomené srdcia fanúšikov môžeme vidieť aj na sociálnych sieťach, kde pripájajú fotku, ktorá je záberom zo spomínaného Epilogue.

Daft Punk rozpad

Zdroj: YouTube

Títo skvelí muzikanti vedeli ohúriť nielen hudbou, ale aj prepracovanými klipmi. Práve v Around The World môžeme vidieť na prvý pohľad nezmyselne tancujúcich ľudí, ktorí sa hýbu dookola.

Klip Michela Gondryho je však oveľa prepracovanejší. Každý typ postáv tancuje svoju časť, ide o jednotlivé hudobné nástroje a spev podľa Gondryho nôt. Choreografia je tak doslova tancujúcou notovou osnovou všetkých použitých nástrojov v piesni. 

Nikto nevie, ako vyzerajú, no každý vie, ako znejú. Daft Punk svojou tvorbou ovplyvnil hudobnú scénu, o tom niet pochýb. Spolupracovali s menami ako Pharell Williams, Kanye West či The Weekend. Ich robotický výzor si určite s nikým nepomýlite. Objavili sa napríklad aj v seriáli Family Guy. 

Daft Punk rozpad

Zdroj: YouTube

Skupina končí, hudba zostáva. A fanúšikom neostáva nič iné, ako dúfať, že sa raz dajú znovu dokopy a prídu opäť s niečím výnimočným. 

 

Spoluautorka: Mária Tisoňová


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár