Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Cyberpunk 2077 naplňuje svoj potenciál a v Night City sa otvárajú brány do štvrte Dogtown

Napísal na 5. októbra 2023

Cyberpunk 2077 si patchom 2.0 spolu s očakávaným DLC Phantom Liberty získal späť svoju reputáciu. Nový update prináša kompletnú prerábku herného systému a kopec nového obsahu.

Cyberpunk, ako sme ho poznali, sa od základov zmenil. Nový patch 2.0 vyšiel zadarmo, je však dostupný len pre počítačovú verziu a novú generáciu konzol. Update priniesol nespočetne veľa zmien do herného systému. Perkové body odteraz poskytujú nové schopnosti, ktoré prinášajú do hry zaujímavé štýly boja. Cyberware systém pre „V“ tiež prešiel celkovou zmenou, v ktorej je maximálny počet používaných implantátov obmedzený.

Novinkou je tiež streľba počas šoférovania a nový policajný systém, v ktorom sa vás hliadky NCPD budú snažiť zastaviť za každú cenu. Hra dostala toľko nového obsahu, že pred dodatkom Phantom Liberty odporúčame začať radšej nový save. Ako čerešnička na torte je tiež grafické vylepšenie.

Nový príbeh s novým koncom

CD Projekt RED sa pri vydávaní nového DLC vyvarovali chybe, ktorú spravili pri prvom release hry. Do spustenia Phantom Liberty išli sebavedomo a naplno. Samotné DLC zožalo u recenzentov veľký úspech. Herec Keanu Reeves, sa v dodatku vracia ako kľúčová postava Johnny Silverhand. Phantom Liberty nám prinieslo aj ďalšiu hviezdu do hry Cyberpunk 2077, ktorou je Idris Elba ako Solomon Reed.

Príbeh vydavatelia prezentujú ako špionážny triler. Odohráva sa v oblasti Dogtown, ktorá je exkluzívna pre Phantom Liberty. Štvrť vo futuristickom meste Night City je ohraničená a odstrihnutá od okolitého sveta. Panuje v nej vlastný zákon a poriadok. Dogtown pôsobí ako mesto v strede mesta. Inšpirované je štýlom amerických miest Santa Monica a Las Vegas.

Cyberpunk 2077 prispel do herného priemyslu originálnym príbehom už v pôvodnej verzii. Vydavatelia, podobne ako vo Witcher 3: Wild Hunt, zakomponovali do hry niekoľko koncov. Phantom Liberty nie je výnimkou. Podľa rozhodnutí, ktoré ovplyvňujú tok deja, sa hráč dostane k jednému zo štyroch nových koncov.

Phantom Liberty je momentálne najväčšie DLC, ktoré CD Projekt RED vytvorilo. Je to zároveň aj jediné DLC, ktoré bude Cyberpunk 2077 obsahovať.