Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Čo všetko dôležité sa stalo na festivale Coachella 2022?
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Čo všetko dôležité sa stalo na festivale Coachella 2022?

Napísal na 3. mája 2022

Každým rokom čoraz viac známy festival Coachella prišiel s novou dávkou hudby. Okrem toho vystúpili aj celosvetovo známy interpreti ako napríklad skupina Måneskin, Billie Eilish alebo Harry Styles, ktorí ho urobili ešte viac veľkolepý.

Každý festivalový fanúšik určite dobre pozná akciu Coachella, ktorá každý rok prinesie neopakovateľné zážitky. Coachella Valley Music and Arts Festival sa koná v Coachella Valley, ktorá sa nachádza v Kalifornií. Organizátori každoročne posúvajú jeho hranice a tým sa stáva viac výnimočný.

Festival Coachella 2022 bol rozdelený na dva víkendy a to na 15.-17. apríla a 22.-24. apríla. Počas nich vystúpilo niekoľko desiatok interpretov. Tento rok mal program vďaka nim a ich jedinečným a originálnym vystúpeniam ešte väčšiu atmosféru.

Prekvapenia Harryho Stylesa

Nie je žiadnou novinkou, že vystúpenia Harryho Stylesa sú výnimočné a vždy nabité energiou. Tentokrát ale posunul hranice ešte ďalej a vytvoril koncert, ktorí si fanúšikovia budú pamätať ešte veľmi dlho.

Ako oslavu nadchádzajúceho albumu Harry’s House zaspieval jeho najnovší singel As It Was a potom nebol na pódiu sám. Prvý víkend sa na vystúpení objavila spolu s Harrym kanadská speváčka Shania Twain. Publikum prekvapili ich spoločným výkonom. Dvojica odspievala mnoho songov, vrátane Man! I Feel Like a Woman! alebo You’re Still The One.

Vystúpenie Shanii Twain a Harryho Stylesa na festivale Coachella 2022.
Shania Twain berie spoluprácu s Harrym Stylesom ako splnený sen. Zdroj: pitchfork.com

Druhý víkend sa k nemu pridala speváčka Lizzo, s pesničkou Juice. Toto úžasné, živé a energické duo prespievalo hity ako sú I Will Survive alebo pieseň What Makes You Beautiful, na ktorej sa Harry podieľal ešte ako člen bývalej skupiny One Direction.

Skupina Måneskin ukázala ich podporu Ukrajine

Každý, kto pozná taliansku skupinu Måneskin, vie, že táto štvorica vždy vytvorí neskutočnú show, ktorá je zakaždým výnimočná. Ich vystúpenie na festivale nebolo výnimkou a okrem ich oblečenia zažiarili aj ich hlasy.

Skupina odohrala svoje najväčšie hity od ZITTI E BUONI, cez ich najnovší song MAMMAMIA, až po klasiku, ktorou je Beggin‘. Okrem vlastných piesní zaspievali aj Womanizer od Britney Spears. Po nej prišla znova ich pieseň – I WANNA BE YOUR SLAVE, a hneď za ňou I Wanna Be Your Dog od skupiny The Stooges.

Na záver ich celého vystúpenia zaspievali najnovší sólový song We’re Gonna Dance on Gasoline. Túto skladbu skupina pridala 8. apríla na svoj oficiálny Instagram. Song vytvorili pre Global Citizen a ich projekt na pomoc Ukrajine. Odspievaním skladby tak znova vyjadrili podporu Ukrajine, no tentokrát to bolo naživo na festivale Coachella.

Billie Eilish sa znova zapísala do histórie

Autorka songu Bad Guy znova zažiarila na pódiu. Billie Eilish prišla na pódium oba víkendy a odspievala dokopy viac ako 20 piesní. Medzi nimi boli skladby z jej najnovšieho albumu Happier Than Ever. Nechýbali ani klasiky ako Bad Guy alebo everything i wanted. Speváčka opäť ukázala silu jej hlasu a dokonalo zaspievala každú z piesní.

Billie Eilish počas svojho koncertu na festivale Coachella 2022.
Festival Coachella 2022 bol pre Billie Eilish významným životným míľnikom. Zdroj: nme.com

Festival Coachella 2022 bol pre ňu tiež významným životným miľníkom. Billie Eilish sa zapísala do histórie, ako najmladšia umelkyňa, ktorá kedy bola hlavným umelcom festivalu a zároveň je aj jednou z najvplyvnejších popových speváčok.

Pestrá Doja Cat a jej energický koncert

Tesne pred koncom akcie prišla popová speváčka, ktorá spravila rozruch medzi fanúšikmi tým, že oznámila koniec jej hudobnej kariéry. To však chvíľu na to poprela a na Coachelle vytvorila podľa fanúšikov nezabudnuteľný koncert, ktorý bol rovnako pestrý, ako jej hudba a ona sama.

Vystúpenie začala svojim hitom Woman a postupne pokračovala v spievaní jej ďalších hitov, ako napríklad Alone alebo Say So. Popri spievaní sa dostávala aj do choreografie tanečníkov a tancovala spolu s nimi. Celé jej vystúpenie bolo plné farieb a dokonale vyvážených tónov

Po dospievaní skladby Say So prišiel na pódium Rico Nasty. S ním mala Doja Cat spoluprácu v roku 2019. Spoločne odspievali ich hit Tia Tamera, ktorý pobláznil publikum a to najmä bicie sólo a vysoké mierne agresívne tóny.

The Weeknd a Swedish House Mafia

The Weeknd a Swedish House Mafia vytvorili duo, ktoré ukončilo celý festival s obrovskou atmosférou. Pôvodne mal s DJmi vystúpiť Kanye West, ktorý ale vyhlásil, že na vystúpenie sa nenachystal. Podľa jeho slov nebol psychicky pripravený vystupovať naživo a to aj kvôli jeho nedávnemu rozchodu s Kim Kardashian. Kanye aj cez to poprial cez sociálne siete jeho nástupcom veľa šťastia a celý koncert sledoval z domu.

Ako prvá nastúpila skupina Swedish House Mafia, ktorá sa Coachella festivalu zúčastnila už v roku 2012. Koncert využili aj ako propagáciu ich nového albumu Paradise Again. Na koncerte odohrali niekoľko songov, vrátane ich najnovšieho hitu Heaven Takes You Home, ktorý vydali v apríli ako hlavný singel albumu.

Po chvíli prišiel spevák The Weeknd, ktorý odspieval aj časť Kanyeho skladby Hurricane. Pokračoval singlom Save Your Tears, ktorý spolu s ním spievali aj tisícky ľudí. Hudbu v pozadí robila stále trojica DJov, ktorá jeho songy ešte viac spestrila a to aj ich svetelnou show.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár