Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Novinka Chemical od speváka Post Malone je plná chémie

Napísal na 6. mája 2023

Americký rapper, ktorý sa preslávil songom Rockstar, prišiel s novým dielom plným emócií. Chemical od speváka Post Malona dostal aj energický videoklip.

Od posledného albumu Twelve Carat Toothache, ktorý vydal americký rapper Post Malone, už ubehla pomerne dlhá doba. Za ten čas pracoval na svojej novej skladbe s názvom Chemical, v ktorej rozoberá množstvo emócií. K nej tiež o deň na to publikoval aj oficiálny pestrý videoklip.

Čo sa skrýva za chémiou

Skladba Chemical od speváka Post Malone je prvou od jeho posledného albumu, ktorý vydal ešte minulý rok. Vyšla v polovici apríla a vďaka energií, ktorá z nej vyžaruje, a aj samotnému textu si získala veľké publikum. Okrem dobrej energie a tanečného rytmu z nej cítiť aj množstvo pocitov, čo hneď začali rozoberať jeho fanúšikovia.

Chemical nedostala názov len tak náhodne a skutočne v nej Post Malone popisuje chémiu. Už na samom začiatku začína s oxytocínom, ktorý sa tiež nazýva aj ako hormón lásky. To by sa dalo priradiť ku vzťahu a láske. Neskôr sa ale v refréne dostáva k porušovaniu pravidiel a väčšej chemickosti, čo začalo mať iný rozmer.

Fanúšikovia tvrdia, že môže ísť o jeho vzťah, ale tiež nevylučujú ani drogovú závislosť, ktorá má s chémiou rovnakú spojitosť. Spevák sa tiež minulý rok zasnúbil a k tomu privítal na svete svoju dcéru, čím je pre poslucháčov podstata tohto diela ešte viac otázna.

Chaotický videoklip

Podobne ako to je pri samotnej skladbe, aj videoklip ukrýva množstvo otázok. Aj cez drobné detaily podľa väčšiny fanúšikov videoklip patrí vzťahu a láske. Dôvodom je aj začínajúca scéna, ktorá patrí textu a kopíruje ho. Rozdielom je len to, že pokým sa v skladbe spieva o tom, že s niekým fajčil v aute, v zábere je sám.

Chemical od speváka Post Malone, kde sám fajčí v aute.
Prvá scéna videoklipu, kde Post Malone sedí sám v aute. Zdroj: YouTube

Za zmienku tiež stojí aj pozadie, ktoré sa neustále mení od slnečného, cez púšť až do obrovskej búrky plnej bleskov. Práve búrka je znakom toho, že s jeho láskou to možno nie je až také ružové a poslucháči pripisujú práve tomuto záberu obrovskú význam. Odhliadnuc od hlbokého zamýšľania je skladba aj s videoklipom veľmi energickým dielom, na ktoré sa dá zatancovať, ako to ukázal aj samotný spevák v záberoch.