Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Charizmatická multifunkčnosť

Napísal na 27. októbra 2013


TRNAVA. Tvrdí, že je extrovertný introvert. Bojí sa sám seba, nemá rád ticho a napriek tomu, že sa denne stretáva s mnohými ľuďmi, patrí k trémistom, čo 
na ňom však v stredu večer (23.10.2013) absolútne nebolo vidieť. Nemám na mysli nikoho iného ako hlavného aktéra akcie Kreatívny človek, Michala Sekeru.

_MG_8038-sPriznám sa, ani som len netušila, kde je Art Klub (za čo som hneď bola zvozená, keďže sa nachádza pri hlavnej alkoholickej tepne), nie ešte to, kto ma tam čaká. Pár minút pred akciou som sa totiž ešte dušovala, že kráčam na Aktívneho človeka. Napokon som sa na miesto činu dostavila aj v celkom rozumnom čase, prekvapená pohľadom na prázdnu miestnosť. Veď minúty sa pomaly strácali a na pódiu sa stále so zariadením pohrával technik. No okoloidúcim sa veľmi rýchlo podarilo naplniť miestnosť, a tak sme mohli začať. Michal už od úvodných slov pôsobil skromne, a to o sebe ešte neprezradil, aký je multifunkčný. Ten večer totiž absolútne nepovažujem za stratený čas a keby som vedela, ako dobre sa budem cítiť pri jeho slovách, priam by som sa bila o možnosť napísať tento článok.

_MG_8027-sDosť však o mne, ľudia prišli kvôli Michalovi, grafickom dizajnérovi, ako hlásal plagát. Tejto skutočnosti sa aj sám zasmial, pretože vyrobil pár plagátov a oveľa viac sa venuje hudbe, s ktorou má vrúcny vzťah. Nadšenci štýlu DNB ( drum and bass) ho poznajú skôr ako DJ Lixxa. K tejto prezývke vraj prišiel celkom nevinne, a to keď si potreboval založiť svoj prvý mail. Lix s jedným x mu prišlo jednoducho o ničom. Na hudobnej scéne pôsobí už okolo trinásť rokov. Za ten čas sa mu podarilo dosiahnuť nejeden úspech nielen u nás. Opäť teda spomeniem jeho multifunkčnosť, hlavne preto, že vyštudoval techniku a sedem rokov pracoval v IT oblasti. Taktiež si dokáže vytvoriť na nejaké podujatie aj plagát, robí v rádiu a aby toho nebolo málo, nie je mu cudzie dokonca ani odovzdávanie cien. Ako DJ začínal v Trnave za éry DJ Switcha, mal tú česť s Dramatique a v Londýne mu „predskokanov“ robili známi Chase & Status. V istom období sa venoval DNB aj v novinárskom smere. Nakoniec spomeniem z jeho práce už len toľko, že teraz ho nájdete v agentúre Cukru, kde vraj robia projekty „z každého roška troška“. Keby sa tak do tohto článku dala otlačiť Michalova charizma, určite by sa vám čítalo s väčším úsmevom na tvári a ak ste do Art klubu sami nezavítali, máte čo ľutovať.

Text : Katarína Martinková, foto : Petra Adamková


Pokračovať v čítaní