Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Ceny v ankete OTO 2012 sú rozdané!

Napísal na 19. marca 2013

BRATISLAVA – Jojka triumfovala a Markíza opäť celý večer bojkotovala. Aj týmito slovami môžeme zhrnúť už 13.ročník televíznej ankety OTO 2012, ktorá sa uskutočnila v sobotu 16.marca v Slovenskom národnom divadle. Galavečerom, ktorý sa do našich obývačiek dostal prostredníctvom RTVS, nás sprevádzala obľúbená moderátorská dvojica Adela a Sajfa. V centre diania nechýbalo ani rádio Aetter!  

Anketa Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) priniesla tento rok niekoľko nových kategórií, vďaka čomu bolo rozdaných až 17 sošiek. Nový rekord padol aj v počte diváckych hlasov. Len online ich prišlo vyše jeden a pol milióna. Režisérskej stoličky sa už tradične ujal uznávaný Peter Núňez. Galavečer nešetril vtipom, ktorý smeroval k nedávnemu ,,trapasu“ Sisi Sklovskej a Juraja Lelkeša z udeľovania cien Slávik 2012, ale aj k sabotovaniu ankety zo strany TV Markíza, ktorá má podozrenie z manipulácie výsledkov. V programe sme mali možnosť vidieť reklamu na aktuálny kinohit Smrtonosná Pasca 5, v ktorom sa objavia aj slovenské tváre. Početné zastúpenie v jednotlivých nomináciách mala televízia JOJ, ktorá si odniesla najviac cien.

487846_10200923624997959_1093978500_n

Za najväčšie prekvapenie večera patrí triumf športového komentátora Marcela Merčiaka. Ten sa stal prvým víťazom v novej kategórii Komentátor/-ka tv športu. Prevzal si aj cenu týždenníka Život a Absolútneho OTA . Rovnako nečakané bolo víťazstvo Andreja Bičana v kategórii Moderátor/-ka zábavných programov. Ten neskrýval svoje prekvapenie a ďakovnú reč začal slovami: ,,Pred šiestimi rokmi som zahodil ďakovnú reč a už som s tým nepočítal.“ Nováčikom v ankete bola čoraz viac úspešnejšia Celeste Buckingham, ktorá sa už pri svojej premiére stala víťazkou kategórie Speváčka roka.

Do Siene slávy bola uvedená obľúbená herečka Magda Paveleková. Tá si napriek zlému zdravotnému stavu prišla cenu prevziať osobne, za čo si vyslúžila standing-ovation celého SND. Na záver svojej ďakovnej reči, kde len veľmi ťažko skrývala emócie, sľúbila, že na budúci rok príde niekomu cenu odovzdať ona.

Na odovzdávanie cien prišli aj tehotné Kristína Farkašová a Monika Hilmerová, ktorá zvíťazila v kategórii Herečka. Množstvo slovenských prominentných hostí sa po prenose stretlo na afterparty, kde sa mohli dosýta napiť aj najesť. Niektorí sa zdržali len krátko, iní sa veselo zabávali do skorých ranných hodín. Najväčšej pozornosti sa na recepcii tešila mladučká Celeste Buckingham. Práve tá opustila budovu SND medzi prvými. Núdzu o záujem nemala ani minuloročná víťazka Nela Pocisková. Medzi najväčších vytrvalcov prominentnej zábavy možno zaradiť „partičku“, ktorá triumfovala v kategórii Zábavný program. Tradične sa dobre bavili aj herec Ady Hajdu či Fedor Flašík s manžeľkou Monikou Beňovou, tí opustil budovu SND medzi poslednými.

 Víťazné mená ankety OTO 2012:

Moderátor/ka televízneho spravodajstva: Lucia Barmošová
Redaktor spravodajstva: Jozef Kubányi
Osobnosť televíznej publicistiky: Patrik Herman
Moderátor športu: Lenka Čviriková-Hriadeľová
Komentátor športu: Marcel Merčiak
Moderátor zábavných programov: Andrej Bičan
Speváčka roka: Celeste Buckingham
Spevák roka: Miroslav Žbirka
Herec roka: Ján Koleník
Herečka roka: Monika Hilmerová
Herecký televízny objav roka: Ján Jackuliak
Seriál roka: Panelák
Zábavný program roka: Partička
Program roka: Srdce pre deti 2012
Cena týždenníka Život: Marcel Merčiak
Sieň slávy: Magda Paveleková
Absolútny OTO: Marcel Merčiak

 [nggallery id=38]

Text a Foto: Dušan Marko


Pokračovať v čítaní

Další článok

História rádia Aetter


Predošlý článok

Aetter FOTO