Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Calzona uzatvoril dohodu s Neapolom

Napísal na 14. marca 2024

História sa opakuje po 13 rokoch. Tentokrát to bude Francesco Calzona, ktorý zaujme rovnaké postavenie ako tréner Vladimír Weiss. Ten v istom čase zastával funkciu na lavičke klubu aj reprezentácie.

Francesco Calzona nahradil Waltera Mazzarriho na lavičke SSC Neapol. Potvrdenie o jeho príchode prišlo od šéfa klubu, Aurelia De Laurentiisa. Najdôležitejšie je však to, že Calzona bude zastávať dve pozície súčasne. Slovenský futbalový zväz mu totiž dovolil prijať ponuku s SSC Neapol, čo mu umožnilo vstúpiť do ďalšej úlohy s plným nasadením.

V pondelok 19. februára večer podpísal bývalý asistent a technický tréner SSC Neapol zmluvu s úradujúcim talianskym majstrom do konca súčasnej sezóny, informuje Denník N. Zmluvne nie je ustanovená klauzula o automatickom predĺžení v prípade postupu do ďalšieho ročníka Ligy majstrov. V stredu 21. februára 2024 debutoval v talianskom tíme v úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov proti FC Barcelona.

DO TRETICE VŠETKO DOBRÉ

Calzona bude už tretím trénerom Neapola v tejto sezóne. Pôvodne ju podľa portálu Transfermarkt začal Rudi García, ktorého v polovici novembra nahradil Walter Mazzarri, a teraz Mazzarriho zasa nahradzuje Calzona. „Calzona tu pracoval so Sarrim a neskôr s Spallettim, pozná 80 percent našich hráčov. Čas nám ukáže, či to bola správna voľba,“ vyhlásil De Laurentiis v rozhovore pre Sky Sport Italia.

Neapol prejavil záujem o Calzonu ako druhú voľbu po Giampaolovi. Dôležité bolo, ako sa zachová SFZ, ale nakoniec našli riešenie. Calzona zostane pri reprezentácii a povedie Neapol do konca sezóny, potom sa bude sústrediť len na Slovensko.

Calzona neapol
Francesco Calzona sa pred trénerskou kariérou živil pouličným predajom kávy. Zdroj: Instagram/officialsscnapoli

Zostava na lavičke

Calzona si so sebou do Neapola vezme aj videoanalytika slovenskej reprezentácie Marca Briniho. Jeho asistentmi budú Bonomi a Sinatti, ktorý je zároveň kondičným trénerom talianskej reprezentácie. Francesco tak bude viesť svoj prvý klubový tím ako hlavný kouč.

Pod Vezuvom sa Calzona výrazne finančne posunie vpred. Zatiaľ čo v našej reprezentácii podľa webu Šport 24 zarába 45-tisíc eur mesačne, v Neapole získa až 100-tisíc eur. Ak sa mu podarí dostať mužstvo, ktoré je 13 kôl pred koncom Serie A na 9. mieste, do Ligy majstrov, môžu mu prísť na účet aj ďalšie štedré prémie.

Dohoda platí do konca sezóny Neapola v Serie A alebo v Lige majstrov. Calzona musí dodržiavať všetky záväzky zo svojej zmluvy so SFZ, vrátane reprezentácie počas asociačných termínov. SFZ si uvedomuje Calzonov osobitý vzťah k Neapolu a chce mu v súčasnej situácii pomôcť, no jeho prioritou zostáva príprava slovenskej reprezentácie na EURO 2024.