Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Bude moje dieťa pionerom, alebo bude FADED?

Napísal na 11. apríla 2016

faded1Často sa mi stáva, a verím, že aj mnohým z vás, že mi moji drahí predkovia venujú TÚ VETU. Tú  ohromne otrepanú vetu, ktorá mi zvyšuje tep takým štýlom, že pri napojení na kardiograf, by dalo moje srdce celkom slušný dub step. Reč je o vete „JA V TVOJOM VEKU“.

Veď ja viem mamina, v tvojom veku sa písalo na tabuľu grifľom, mlieko stálo dve koruny a Karel Gott mal za sebou sedemnásteho SLÁVIKAdvanástu plastiku tváre. Ľudia boli prívetivejší a deti trávili svoj voľný čas zmysluplnejšie. Žiadne Xboxy ani ,,ajfony“ neprznili ich život tak, ako dnes. Na výber mali buď žltú tatrovku, alebo futbalovú loptu. Ich jediným životný cieľom bolo dostať sa medzi iskričky a následne byťfaded3 prijatý do radu PIONIEROV.

Ako dôkaz, že dnešná mládež speje do záhuby, a že kompletne prišla o posledné zvyšky nádeje stať sa plnohodnotnými ľuďmi, sme pre vás pripravili pár príkladov, ktoré vás o tom presvedčia :

 

faded4

 

ZÁSADY ČESTNEJ ISTRIČKY verzus ZÁSADY SPRÁVNEHO FEADEDmana:

Iskra hovorí pravdu,FADED hovorí všetko, čo povedal Rytmus v roku 2006.

Iskra chce veľa vedieť a poznať,FADED nechce nič vedieť a ani spoznať, lebo všetko už vie, všade bol a to čo nepozná, poznať nechce, pretože by nemal čas na sledovanie rastu svojej FADEDofiny.

Iskra rada cvičí, číta, kreslí a hrá sa,FADED necvičí, nespieva, FADED repuje a fetuje.faded2

Iskra je pracovitá a pomáha rodičom,FADED nemusí byť pracovitý, lebo tam, kde je dnes sa dostal sám, a preto je už ďalšia práca zbytočná. Čo sa týka pomoci rodičom, FADED nemá na to priestor, pretože FADEDovanie je časovo náročné. Avšak otcovi už sľúbili z rapu nový mercedes.

Iskra chce byť pionierom,FADED chce byť viac FADED.

 

Text: Viky Chovancová