Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Juhokórejská skupina BTS dominuje hudobnému svetu. Stojí za ňou armáda fanúšikov

Napísal na 4. decembra 2021

Bangtan Sonyeondan, skrátene BTS, je sedemčlenná juhokórejská popová skupina, ktorá si získala náklonnosť fanúšikov po celom svete. Jej členovia sa vo voľnom čase venujú charitatívnym činnostiam.

BTS sa skladá zo siedmich členov: RM, Jin, Suga, J-hope, Jimin, V a Jungkook. Debutovali v roku 2013 s prvou piesňou No More Dream. O rok neskôr vydali svoj prvý album 2 Cool 4 Skool, ktorý bol prevažne v kórejčine.

Pôvodne sa mala skupina venovať hlavne hip-hopu, no odvtedy vyskúšala rôzne žánre ako R&B, EDM či rock, čo prilákalo viac fanúšikov. Ďalším bodom záujmu sú práve texty ich piesní. BTS majú skladby, v ktorých píšu o láske, no venujú sa aj témam ako duševné zdravie či hľadanie sebalásky. Svoje texty aj hudbu si tvoria sami.

bts skupina
RM, líder skupiny. Zdroj: instagram/bts.bighitofficial

Lídrom tejto skupiny je raper RM, svojím menom Kim Namjoon. Nie je náročné ho rozpoznať. Pri anglických rozhovoroch totiž berie iniciatívu a prekladá pre zvyšok skupiny, keďže je jediný člen, ktorý vie plynule po anglicky. Namjoon tvrdí, že sa jazyk naučil vďaka seriálu Priatelia.

Každý člen je niečím charakteristický, no všeobecne BTS môžeme rozdeliť na raperov a vokalistov. Raperi, RM, Suga a J-hope, sú v skupine rovnako dôležití ako vokalisti, Jin, V, Jimin a Jungkook. Zložité choreografie zvládajú všetci členovia, no J-hope, Jimin a Jungkook sa označujú ako hlavní tanečníci.

Dobročinné aktivity BTS

Skupina sa okrem iného venuje aj dobročinným aktivitám. Jednou z nich je spojenie s UNICEF, kedy sa BTS podieľalo na kampani z roku 2017 proti násiliu páchanom na deťoch. Jej kolektívnym cieľom bolo okrem zastavenia zanedbania a násilia voči deťom aj podporovanie sebaúcty, blaha detí a mladých ľudí po celom svete.

Na konci roku 2018 mali v rámci tejto kampane s názvom Love Myself príhovor na 73. zasadnutí Organizácie Spojených národov. Inšpirovali sa vlastným albumom Love Yourself, ktorý má rovnako ako aj kampaň vyzdvihnúť otázky sebalásky a duševného zdravia.

Hudobné úspechy

Nepriestrelní skauti, ako znie voľný preklad názvu skupiny, navštívili aj Európu a dožili sa veľkého úspechu. BTS vypredali dva po sebe idúce dni na štadióne Wembley v Londýne. Týmto sa stali prvým zahraničným umelcom, ktorému sa to podarilo.

Obrovským úspechom sú aj dve platne Map of the Soul: Persona a Map of the Soul: 7. Vďaka nim je BTS prvou skupinou po Beatles, ktorá v rebríčku Billboard 200 obsadila prvé štyri priečky za menej než dva roky.

BTS taktiež mali možnosť spolupracovať s menami ako Steve Aoki, Nicki Minaj či ich posledná kolaborácia s Coldplay pri piesni My Universe. Medzi ich najpopulárnejšie však patrí spolupráca so sólistkou Halsey a ich pieseň Boy With Luv. S Halsey zostali v kontakte a Suga z BTS sa neskôr objavuje na jej albume Manic (2020).

Medzi aktuálnejšie hudobné úspechy patria napríklad ocenenia AMAs. BTS si odniesli ceny v troch kategóriách: umelec roka, najobľúbenejšia pieseň a najobľúbenejšia skupina. Nominovaní boli aj na ceny Grammy.

Armáda fanúšikov

Svoj fanklub nazvala skupina ARMY. Za pomenovaním je mnoho dôvodov. Jedným z nich je priamy preklad slova, čo znamená armáda. Najstarší člen Jin povedal, že ARMY je perfektná prezývka, pretože je univerzálna. Ďalší členovia si všimli, že stredné písmená tohto slova sú RM, čo je zároveň meno lídra kapely.

Juhokórejská skupina svojich fanúšikov považuje za veľmi dôležitých a tento fakt dávajú najavo rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je napríklad pieseň Magic Shop, ktorú venovali práve ARMY. Najmladší člen kapely, Jungkook, to poňal inak a preto sa na jeho hánkach sa pýši tetovanie názvu fanklubu. 

BTS skupina
Jeon Jungkook a jeho ARMY tetovanie, Zdroj: instagram/bts.bighitofficial

V stopách svojich idolov

Okrem toho, že ARMY a BTS spolu lámu rekordy v sledovanosti, fanúšikovia majú na svedomí aj niekoľko dobrých skutkov. ARMY má za sebou viac ako 600 charitatívnych projektov. Organizujú ich tímy fanúšikov zastupujúce jednotlivé krajiny a špecifické charitatívne skupiny ako BTS For Charity alebo singapurský Borahae Team.

Vďaka projektu Mono Forest Project obnovili dažďové pralesy, adoptovali si veľryby či červené veveričky. Darovali jedlo a oblečenie tým, ktorí to potrebujú. Projekty sa odvíjajú od vecí, o ktoré sa zaujímajú členovia BTS, či ľudia ktorí sa ku kapele chovali milo.

„Keď sme mali pocit, že Halsey zaobchádzala s BTS láskavo, chceli sme sa jej poďakovať,. Vyhľadali sme niečo, čomu sa vášnivo venovala a urobili sme charitatívnu zbierku,“ povedala členka jednej z charitatívnych skupín.

Označené ako

Možnosti čitateľa
 1. Etels   On   7. septembra 2022 at 15:32

  Акриловая тушь на водной основе. Является несмываемой после высыхания и образования пленки. В мокром виде(не засохшая) смывается. Результаты поиска Штрих-код: 6923991401851 Применение: тушь широко применяется в графических, художественных работах и каллиграфии. Предназначена для любительского и профессионального использования, но для заправки в рапидографы и изографы не подходит. Тушь (чернила) DRAWING INK для рисования компании Royal Talens производятся из высококачественных красителей путем растворения их в щелочном растворе. Стойкие, яркие цвета, не является водоустойчивой, за исключением золотой, серебряной и Жидкой индийской. Тушь можно разводить дистиллирован $5.22 Тушь для волос Милая Леди Сказочный патруль, желтая за 441 руб. Фиолетовая тушь. Вот настоящая находка для голубоглазых красавиц. Фиолетовый многократно усиливает цвет глаз и делает их похожими на небесную синь. Но здесь важно смотреть, чтобы цвет туши был не слишком ярким, а слегка «припыленным». С зелеными и темно-карими глазами этот оттенок сочетается не очень: его просто становится не видно, и вся затея теряет смысл. https://familyfile.co.uk/Project4/community/profile/kerrie50x234168/ Мечтаешь об объемных, четких и при этом идеально разделенных ресницах? Тогда попробуй Vamp! Мягкая эластичная текстура с высоким содержанием пигмента прекрасно наносится, плотно прилегает и обволакивает. Артикул: 5637 Copyright © Calligraphica 2016 Поиск по блогу 35 000 руб — 8% Это лучшая водостойкая тушь! Интернет-магазин уходовой и декоративной косметики из Кореи с доставкой по Москве и России От выбора города зависят цены и ассортимент Универсальная водостойкая тушь держится в течение дня в любых обстоятельствах. Ухаживающая формула на основе воска голубого лотоса защищает и укрепляет ресницы. Copyright © Calligraphica 2016 Не существует универсальной, самой лучшей туши. На выбор влияют такие различные факторы – такие как бренд, характеристики, компоненты, ваши индивидуальные особенности и предпочтения. Некоторые производители добавляют в продукцию дополнительные ухаживающие компоненты, призванные не только дарить декоративную красоту, но улучшать состояние и лечить.

 2. weiming   On   10. septembra 2022 at 12:38

  Excerpt I was taking test C only for 12 weeks at 250mg a week, Would i fully recover with a clomid only pct with no hcg 25 yr old 218 lb 10 percent bodyfat 2nd cycle Thanks or clomid is a MUST. clomid pct 009 and, in 4 of these cases, was accompanied by the lupus anticoagulant.

 3. impopay   On   5. novembra 2022 at 19:45

  Our training analysis was conducted on data from a case control relapses vs non relapses study underway in POETIC priligy united states a Cell viability using CellTiter Glo of the indicated ER and TNBC PDX tumor cells treated for 24 or 48 h with 1 ОјM of birinapant or CompA CpA in mammosphere medium

 4. gignina   On   14. novembra 2022 at 2:38

  In this study, we investigated the molecular role of Wnt ОІ catenin signaling pathway in reparative dentinogenesis using an in vivo mouse tooth damage model doxycycline tooth infection The data in the Table indicate that large amounts of a polyfunctional hydrophobic therapeutic agent can be solubilized in the compositions of the present invention to produce clear, aqueous dispersions

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *