Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

BoyWithUke okrem nového albumu odhalil aj svoju tvár

Napísal na 17. októbra 2023

Nie je to tak dávno, čo prišiel maskovaný spevák BoyWithUke s novým albumom. Začiatkom októbra si znova pripravil ďalšie prekvapenie pre svojich fanúšikov a okrem nových songov ukázal aj svoju tvár.

Po sérii jeho úspešných songov a nového EP Antisocial ubehla krátka doba, počas ktorej však nepretržito pracoval na novej hudbe. Nový album od BoyWithUke uzrel svetlo sveta už po prvom októbrovom týždni. Zbierka nadväzuje na predošlé a rozoberá obrovské množstvo pocitov z rôznych častí spevákovho života.

Nebola ale jediným prekvapením, ktoré si spevák pripravil. Fanúšikom pripravil prechádzku jeho životom, a to nielen tak obyčajne, ako to robia niektorí umelci. Počiatkom jeho cesty bola mini séria videí, jadrom bol nový album a záverom bolo jeho odhalenie.

Ďalšie sny

Nový album od BoyWithUke dostal názov Lucid Dreams. Dokopy sa tu nachádza až 14 skladieb. Ako obsahom, tak aj názvom umelec odkazuje na predošlé albumy Melatonin Dreams a Serotonin Dreams, ktoré publikoval rok za rokom. Téma všetkých je teda jasná – sny. Umelec totiž v každom z nich rozoberá svoje sny o láske, šťastí, budúcnosti, či pokojnej rodine.

V tomto albume sa najviac sústredil hlavne na rodinu a konkrétne jeho dospievanie, problémy, či myšlienky, ktoré ho v tom čase prenasledovali. Toto všetko ukázal aj v jeho mini sérií krátkych videí, kde vystupuje malý chlapec menom Tobi. Tobiho, ktorý znázorňuje speváka, prenasledujú malé kreslené postavičky, ktorými naráža na jeho myšlienky. V pozadí vidno hádky v rodine, šikanu a smutné životné obdobie, ktorým prechádza. Dokopy sú tieto videá tri, no sú plné emócií a divákom nimi pripravil veľký divácky zážitok.

Emócie v každom slove

Ako vo videách, tak aj v textoch a videoklipoch opisoval jednotlivé pocity a myšlienky, ktorými si prechádzal. Dielo je tak pre speváka skutočne osobné a pri každom slove cítiť pocit, vďaka čomu sa postaral o skutočný zážitok pre poslucháčov. Nový album od BoyWithUke bol pre neho niečo ako duchovná cesta od detstva. Vidno to aj na titulnej fotke jeho albumu, kde je jeho fotka z mladosti a v pozadí vidno kreslené postavičky z mini série, ktoré aj tu stvárňujú myšlienky.

Skladby sú rôznorodé a aj cez to, že sú tu opísané skôr negatívne pocity, sú energické a plné tanečných tónov. BoyWithUke tiež nečakal a po veľkom záujme zo strany fanúšikov o jeho originálnu video tvorbu vytvoril skoro k polovici skladieb videoklipy. Niektoré sú skôr spontánne a niektoré sú hotovými umeleckými dielami so skvelými hereckými výkonmi a profesionálnou kamerou.

Na začiatku kariéry BoyWithUke tiež začínal s YouTube shorts, kde tvoril krátke skladby v podobe jednej minúty. Vďaka nim si našiel množstvo nových fanúšikov a zároveň z týchto krátkych skladieb následne vytváral aj celé zbierky.

Tentokrát tomu nebolo inak a ponoril sa do nostalgie. Po niekoľkých YouTube shorts, kde ukázal skutočne skvelé minútové skladby, vydal aj niekoľko piesní. Pôvodne ich vydávať nechcel, no fanúšikovia ho k tomu prehovorili a po veľkom záujme z ich strany BoyWithUke súhlasil a vytvoril celé texty. Medzi tieto skladby patrí napríklad Before I Die, Blue alebo Migraine.

Spevákova pravá tvár?

BoyWithUke je od začiatku svojej hudobnej kariéry skrytý pod maskou. Vo videoklipoch často odhaľoval časti tváre, no nikdy sa neukázal úplne. V tých, kde hrali aj rôzny ľudia bez masiek, fanúšikovia často medzi nimi hľadali práve jeho. Jeho odhalenie poslucháči ale už očakávali, no nie tak skoro. Okrem toho, že sa čoraz viac začal odhaľovať na videoklipoch a na sociálnych sieťach. Vo vizuále pre skladbu Migraine zobrazil jeho pocity v spojitosti s maskou. Všade ho prenasleduje a blázni z nej.

Príspevok na Instagrame od speváka BoyWithUke, v ktorom priznal prečo nosil masku a pridal fotku bez nej. Zdroj: Instagram/boywithuke

Tesne po vydaní albumu odhalil svoju tvár na Instagrame, kde napísal aj dôvod, prečo to spravil a prečo vôbec masku nosil. „Masku som nosil, aby som sa ochránil, keďže som citlivý a ona mi dodávala sebavedomie, aby som mohol tvoriť hudbu. V posledných rokoch som si ale postupne uvedomoval, že má skôr negatívny vplyv a odráža sa to v mojom živote a mojej psychike,“ napísal umelec.

K vyjadreniu pridal aj svoje meno a hneď potom aj ďalšiu fotku na Instagramový príbeh. Ľudia ale aj napriek tomuto nechcú uveriť, že je to skutočne on a tvrdia, že celé je to len nejaký nový príbeh pre jeho ďalšiu tvorbu. Rovnako je tomu aj v komentároch pod najnovším songom King of Nothing, kde je vo videoklipe prvýkrát bez masky.

BoyWithUke si po odhalení tiež zmenil YouTube meno na BoyWithoutUke, čím odštartoval aj ďalšie otázky fanúšikov k jeho ďalšej tvorbe. Na Instagrame sa vyjadril, že bude pokračovať aj naďalej, no veci budú kúsok iné. Poslucháči sa ale boja, či nebude chcieť skončiť s hudbou úplne. Či tomu však tak skutočne bude, ukáže čas.