Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Borderlands sa konečne dostane na filmové plátna

Napísal na 3. marca 2024

Známa séria videohier s názvom Borderlands dostáva svoju prvú filmovú adaptáciu. Jedinečné animované prostredie tohto sveta pretvorili do živej podoby s neobyčajným hereckým obsadením.

Borderlands je úznávaná séria videohier, ktorá má na konte niekoľko vysokých ocenení. Tieto hry sú špecifické najmä svojim animovaným a pestrým dizajnom, čiernym a satirickým humorom, a predovšetkým veľmi, naozaj veľmi veľkým množstvom palebnej sily.

Borderlands od spoločnosti 2K započala svoju cestu už v roku 2009 úspešným debutom. Značka sa stávala čoraz populárnejšia keď tvorcovia vydali pokračovanie série Borderlands 2. V tejto hre vystúpila postava známa ako Handsome Jack, ktorou zároveň vytvorili jedného z najoriginálnejších záporákov vo videohrách vôbec.

Táto hra sa stala natoľko úspešnou, že ako jej pokračovanie sa rozhodli vytvoriť hru Borderlands: The Pre-Sequel, v ktorej sa príbeh sústredil práve na minulosť Handsome Jacka a jeho vzostup k moci. Táto postava bola tak populárna, že sa ju rozhodli využiť aj úplne novom spin-offe hernej série. Pod záštitou Telltale Games tak vytvorili ďalšiu hru, zameranú najmä na príbeh a rozhodnutia, a to Tales from the Borderlands.

Hlavné postavy z hry Tales from the Borderlands. Zdroj: pinterest.com

Séria pokračovala ďalej a svoju značku rozšírili ďalším veľkým dielom v roku 2019 s Borderlands 3. Už v tejto dobe vychádzali na povrch prvé špekulácie o filmovej adaptácii hernej série. Tie sa však aj čoskoro stratili a štúdiá 2K a Telltale Games vydali ďalšie nové videohry. Spin-off s názvom Tiny Tina’s Wonderlands, ako ďašiu first-person shooter, a oveľa menej úspešnú Telltale hru New Tales from the Borderlands, obe v roku 2022.

Konečne k filmu

Pre značku Borderlands to bola dlhá cesta plná videohier, ktorá ich nakoniec zaslúžene priviedla prvýkrát k hranému snímku. Videohry vynikajú najmä v tvorbe hlavných postáv, a na ich filmové prevedenie vytvorili tím plný známych hercov. Adaptácia síce obsadila ostrieľané hollywoodske hviezdy, no fanúšikovia hernej série s výberom nie sú veľmi spokojní. Hlavným dôvodom je vekový rozdiel medzi herečkami a postavami, ktoré stvárňujú.

Prvú hlavnú postavu si zahral Kevin Hart, ktorý v adaptácii stvárnil odvážneho vojaka Rolanda. Toho môžu fanúšikovia poznať ako jednu z najstarších a zároveň hrateľných postáv z prvej hry. To isté môžeme povedať o siréne menom Lilith, druhej hlavnej postave, ktorú stvárnila herečka Cate Blanchett. Poslednou hrateľnou postavou, ktorú môžeme v traileri vidieť je Psycho Krieg z Borderlands 2, pod ktorého maskou sa skrýva Florian Munteanu.

Medzi ďalšie hlavné postavy patrí aj Ariana Greenblatt, tá stvárňuje jednu z obľúbených postáv série, Tiny Tinu. Jack Black vo filme požičal svoj hlas nemotornému robotovi a maskotovi hier Borderlands menom Claptrap. Talentovaná Jamie Lee Curtis si vo filme zahrala doktorku Patriciu Tannis.

Režisér a scenárista filmu Eli Roth, je tiež známy napríklad svojou rolou vo filme Inglorious Basterds od Tarantina, kde si zahral postavu Donnyho Donowitza, alias The Bear Jew. Jeho film Borderlands od tvorcov spoločnosti Gearbox Software, a pod distribúciou Lionsgate a 2K, môžeme očakávať toto leto.

Označené ako