Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Blanka a jej pieseň SOLO sa postarali o tohtoročný letný hit

Napísal na 3. júna 2023

Napriek tomu, že poľská speváčka Eurovíziu 2023 nevyhrala, teší sa obrovskému úspechu. Blanka sa s jej piesňou SOLO stala na internete populárnou, vďaka čomu valcuje hudobné rebríčky.

Blanka, dvadsaťštyriročné dievča s poľsko-bulharskými koreňmi, sa spevu naplno venuje od štrnástich rokov. Vtedy zložila svoju prvú pieseň. V speve objavila vášeň a preto neskôr odišla do Ameriky, kde svoj talent štyri roky zdokonaľovala.

Najskôr vystupovala v hudobných baroch a reštauráciách, kde sa zúčastnila takzvaných open mic sessions. Jedným z nich bol aj bar The Bitter End v New Yorku, kde kariéru podobným spôsobom odštartovala aj slávna Lady Gaga. Od roku 2021 sa Blanka venuje tiež DJingu a s uznávanými poľskými producentmi tvorí vlastný repertoár.

Blanka a jej pieseň SOLO
Cover na SOLO. Zdroj: ISAAC

Song SOLO bol vydaný v septembri minulého roka a neskôr sa s ním zúčastnila na Tu bije serce Europy! Wybieramy zasiahli Eurowizję. Je to poľské národné finále výberu reprezentácie na Eurovíziu. Po porážke speváka Janna a jeho skladby Gladiator sa na Blanku strhla vlna kritiky. Letný hit Blanky u nich nezarezonoval rovnako ako alternatívna indie pesnička.

Na samotnej Eurovízii sa skladba SOLO umiestnila na 19. mieste a získala 93 bodov. Stupeň víťazov obsadili krajiny Izrael, Fínsko a Švédsko. Speváčka Loreen sa tak stala víťazkou už druhýkrát. Úspech jej prvýkrát v roku 2012 priniesla tanečná skladba Euphoria.

Blanka a jej pieseň SOLO sa napriek nízkemu umiesteniu teší obrovskému úspechu. Už počas súťaže sa stala známou na internete kvôli výslovnosti slova „baby“. Talentovaná speváčka výsmech premenila na marketingovú stratégiu a vďaka tomu ešte viac svoj hit zviditeľnila. Song sa umiestnil na vysokých priečkach hudobných rebríčkov po celej Európe.

Zdroj: Tlačová správa