Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nečakaná láska? O tej vám zaspievajú Adam Mišík a Sima v singli Bez Tebe

Napísal na 27. augusta 2023

Nezameniteľné hlasy a jedinečné rytmy. To ukázali Adam Mišík a speváčka Sima v novom československom hite Bez Tebe. Spoločne rozpovedali príbeh lásky, ktorá si vždy nájde svoju cestu. Umelci nezabudli doladiť atmosféru piesne jedinečným videoklipom.

Málokto by očakával, že skladba Bez Tebe od Adama Mišíka vo svojom zárodku nemala byť vyložene vzťahová. Zmena prišla až keď sa k projektu pripojila známa slovenská speváčka Sima. „Dlho som mal chuť spraviť duet so speváčkou, ale v Česku a na Slovensku je ich momentálne málo,” prezradil Adam Mišík.

So Simou ešte nikdy nespolupracovali a dokonca sa ani nestretli. Český umelec ale cítil, že je pre jeho skladbu tá pravá. Približne v polovici augusta táto energická dvojica vydala novinku Bez Tebe, ktorá si hneď získala vysokú priečku v YouTube trendoch a najmä veľmi dobrú spätnú väzbu od poslucháčov.

Zamotali sme sa

Nečakané pocity a dvaja ľudia, ktorí sa v nich zamotali. To je príbeh skrytý v singli Bez Tebe od Adama Mišíka. Iba ďalší piatok v klube, ale niečo je iné. „V klubu všechny jsou tak stejný, svítíš jako měsíc v dálce, vedle tebe nejsou hezký,” spieva Míšík. Pohľad na ňu sa mu zmenil a prišli pocity, ktoré by nemal mať.

Prítomnosť Simi v songu Bez Tebe od Adama Mišíka, zmenila jeho celkový smer. Zdroj: PLAY.CZ
Prítomnosť Simy v songu Bez Tebe od Adama Mišíka zmenila jeho celkový smer. Zdroj: PLAY.CZ

„Je to o tom, ako sa aj napriek snahe nezamilovať sa zamotali do niečoho, čo už nevedia ovládať,“ približuje význam textu Sima. Tá sa pri tvorbe inšpirovala svojím vlastným vzťahom s jej súčasným priateľom. Sima tiež v skladbe dodáva, že skutočná láska si cestu vždy nájde a nedá sa ovládať. „S touto témou sa dokáže stotožniť každý. Veľká láska a príťažlivosť väčšinou prichádzajú v ten najmenej očakávaný moment,“ dodáva Adam.

Klip dotvára atmosféru

V rovnakom duchu skladby sa nesie aj videoklip. Ten je z dielne Ondreja Silného, ktorý sa podieľal aj na videu k poslednému Adamovmu singlu NEZAPOMENOUT. Videoklip sa nesie v zeleno-fialových farbách brnenského baru SPOT, ktorý je podčiarknutý undergroundovou atmosférou.

Ako metaforu pre lásku si režisér vybral zlatý prívesok v tvare srdca, ktorý môžeme spozorovať vo viacerých záberoch. Na konci ho Adamova vyvolená uchopí do dlane, čo môže symbolizovať, že jeho lásku prijala.