Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jeho videá pre vás môžu znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. Michal Kubovčík vás naučí prvú pomoc a nie len to

Napísal na 8. januára 2021

Vždy sa vám môže hodiť, ak viete pohotovo reagovať v krízových situáciách. Baštrng vám môže pomôcť v akomkoľvek prípade.

Jedno z videí, ktoré zverejnil herec Michal Kubovčík v rámci svojho autorského projektu Baštrng, sa týka prvej pomoci pri hypotermii, a teda podchladení.

Hypotermia je v zimnom období veľmi aktuálna téma. Každému z nás sa môže stať, že bude obeťou alebo svedkom nešťastnej situácie, keď naše telo ohrozí hypotermia. Preto treba vedieť, ako zachovať pokoj, aby sme sa z toho dostali bez následkov.

Kubovčíkov Baštrng sa nevenuje len témam prvej pomoci. Populárno-náučným štýlom spracoval aj mnoho diel z povinnej literatúry, napríklad Maca Mlieča či Dom v stráni alebo témy z oblasti medicíny – zhudobnil anatómiu lebky, ale aj chrbtice.

Do svojich videí si Michal Kubovčík a. k. a. fiktívna postavička Seprp Oživič pozýva rôzne známe osobnosti, hercov či spevákov. Napríklad so Separom vytvoril pieseň o KPR (tzv. umelé dýchanie – pozn. red.). Vo videu o cievnej mozgovej príhode sa tiež objavil známy humorista Milan Lasica.

Zdroj: YouTube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár