Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

ARRIVA zaradila do prevádzky 11 nových autobusov

Napísal na 20. decembra 2022

TRNAVA. Spoločnosť ARRIVA Trnava zaradila do prevádzky 11 nových autobusov, ktoré budú voziť cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom kraji.

Ide o najmodernejšie autobusy SOR ICN 10,5 s dĺžkou 11 m a kapacitou 38 miest na sedenie a 42 miest na státie. Autobusy spĺňajú najprísnejšiu emisnú normu EURO 6. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou prímestských autobusov SOR majú prepracovaný dizajn karosérie, čelnej masky a inovovaný interiér.

Všetky autobusy sú čiastočne nízkopodlažné a vybavené plošinou, ktorá uľahčuje nastupovanie aj pre cestujúcich na vozíku a rodičov s kočíkom. Ich výbava zahŕňa výkonnú klimatizáciu s funkciou kúrenia, USB zástrčky na dobíjanie mobilných zariadení, bezdrôtové WiFi pripojenie a moderné elektronické informačné tabule. Všetky nové vozidlá disponujú aj GPS zariadením a kamerovým systémom pre zvýšenie bezpečnosti cestujúcich. Nové autobusy sa zadelili na dopravné strediská ARRIVA v Trnave (3 vozidlá), Piešťanoch (4 vozidlá), Senici (3 vozidlá) a Hlohovci (1 vozidlo). Obslúžia minimálne 25 liniek prímestskej dopravy.

Nové autobusy. Zdroj: tlačová správa.

„Záleží nám na tom, aby obyvatelia Trnavského kraja mohli využívať takú verejnú dopravu, ktorá je komfortná, moderná a bezpečná. Preto v spolupráci s dopravcom neustále obnovujeme vozidlový park, aby bola prímestská autobusová doprava skutočne atraktívnou alternatívou voči osobným automobilom. Navyše, od Nového roka zavádzame zonáciu kraja aj predplatné cestovné lístky (PCL). To znamená, že cestujúci budú v našom kraji cestovať ľahšie a výhodnejšie. O tejto novinke nájdete všetky potrebné informácie na www.cestujlahko.sk,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Nová posila našej flotily prímestských autobusov prináša nielen viac pohodlia pri cestovaní, ale je zároveň ďalším krokom k posilneniu dlhodobej udržateľnosti verejnej dopravy v Trnavskom kraji. Sme hrdí na to, že v spolupráci s TTSK, prinášame dopravné riešenia, ktoré sú zároveň ekologické aj ekonomické,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava.

Zdroj: Tlačová správa

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár