Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

ARRIVA spustila projekt zdieľaných knižníc pre cestujúcich

Napísal na 31. marca 2023

TTSK. Spoločnosť ARRIVA pripravila pre svojich cestujúcich projekt zdieľaných knižníc pod názvom „Daruj knihe druhú šancu“. Každý si z nich môže vziať knihu na spríjemnenie cestovania, ale aj priniesť už prečítané knihy z vlastnej knižnice. Tak im dá šancu osloviť ďalších čitateľov.

V závere marca odštartovala spoločnosť ARRIVA, a to projektom zdieľaných knižníc pre cestujúcich nazvaný Daruj knihe druhú šancu. Vo vybraných zákazníckych centrách ARRIVA nájdu cestujúci malé knižnice s knihami, ktoré darovali zamestnanci spoločnosti. Ak ich niektorá zaujme, môžu si ju jednoducho vziať, aby im spríjemnila čakanie na ich spoj alebo samotné cestovanie. Spoločnosť ARRIVA pripravuje knižnice pre cestujúcich v Nitre, Zlatých Moravciach, Trnave, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Námestove a Trstenej, v budúcnosti postupne pribudnú aj ďalšie.

Kniha – dobrá spoločnosť

Hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku Peter Stach povedal, že cestovanie najlepšie spríjemní dobrá spoločnosť – a dobrá kniha. „V rámci nášho programu nazvaného „Spravme niečo pre seba a svoje okolie“ sme sa preto rozhodli, že v zákazníckych centrách ARRIVA vytvoríme malé zdieľané knižnice, z ktorých si naši cestujúci môžu knihu nielen vziať, ale aj priniesť a obohatiť tak druhých. Veľká vďaka patrí najmä všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí do knižníc venovali svoje obľúbené knihy a prispeli tak k úspešnému štartu tohto projektu,“ dodal.

Návod na použitie zdieľanej knižnice v zákazníckom centre ARRIVA je jednoduchý. Stačí si vybrať ľubovoľný knižný titul z poličky a začať čítať. Po prečítaní môže cestujúci knihu vrátiť, prípadne priniesť vlastnú, ktorú je ochotný darovať.

knižníc
Jedna z knižníc spoločnosti Arriva. Zdroj: Tlačová správa

ARRIVA na Slovensku a vo svete

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. V Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu. V roku 2016 spoločnosť prevádzkovala vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov, tzv. bikesharing. ARRIVA zamestnáva na Slovensku viac ako 2 700 zamestnancov a prevádzkuje viac ako 1 500 autobusov. Tvorí ju šesť dopravných spoločností, servisná spoločnosť a centrála.

ARRIVA je jedným z popredných poskytovateľov osobnej dopravy v Európe, zamestnáva viac ako 39 000 ľudí a ročne prepravuje 1,2 miliardy cestujúcich v 12 európskych krajinách. Je súčasťou Deutsche Bahn (DB), jednej z vedúcich spoločností v oblasti osobnej a logistickej dopravy na svete a je zodpovedná za regionálne služby v oblasti osobnej dopravy DB mimo Nemecka. Prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

Zdroj: Tlačová správa

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár