Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Arctic Monkeys sú na nezastavenie

Napísal na 24. októbra 2013

Päť albumov, päť ér, päť tvárí Arctic Monkeys. Ich rok 2013 sa niesol v znamení vypredaných koncertov, vystúpenia na hlavnom pódiu počas festivalu Glastonbury, ale najdôležitejšou udalosťou bolo určite vydanie ich piateho albumu AM.

Arctic Monkeys, štvorčlennú anglickú indie rockovú kapelu z predmestia Sheffieldu, vám určite netreba špeciálne predstavovať.  Skupinu na čele s charizmatickým frontmanom Alexom Turnerom reprezentuje už päť albumov Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not (2006), Favourite Worst Nightmare (2007), Humbug (2009), Suck It And See (2011) a tento rok k nim pribudla aj nahrávka s jednoduchým názvom AM (2013).

Jej príchod predznamenala skladba R U Mine?, ktorá najskôr vyšla len ako samostatný singel, avšak nakoniec inšpirovala celý album a našla si v trackliste svoje pevné miesto.

Odvtedy svetlo sveta uzreli aj ďalšie single, a to Do I Wanna Know? a Why’d You Only Call Me When You’re High. Kapela sa v plnej sile vrátila na koncertné pódia a vystupovať začali ešte počas leta. Nechýbali na mnohých významných festivaloch ako Glastonbury či iTunes Festival. V týchto dňoch prebieha ich anglicko-európske turné, kde ich doprevádza nádejná mladá kapela The Strypes.

Arctic Monkeys však z albumu AM predstavili dokopy už štyri single. Videoklip k najnovšiemu z nich, k skladbe One For The Road, zverejnili práve dnes. Aj vďaka rádiu Aetter si máte možnosť toto video exkluzívne v premiére pozrieť aj vy.

Text: Lenka Molnárová

Zdroj: www.youtube.com

 


Pokračovať v čítaní