Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Architektonická štúdia predstaví novú podobu ihriska na Teodora Tekela a Juraja Slottu

Napísal na 13. januára 2023

TRNAVA. Mesto Trnava pripravuje revitalizáciu športového ihriska na Ulici Teodora Tekela a Ulici Juraja Slottu. K projektu vypracovali architektonická štúdia, ktorú verejnosti predstavia v utorok 17.  januára 2023 o 18.00 h. Verejné stretnutie sa uskutoční v spoločenskej miestnosti Denného centra seniorov v budove Strediska sociálnej starostlivosti na Ulici V. Clementisa 51. Prítomní budú projektanti a odborní zamestnanci mestského úradu.

Plán riešeného územia. Zdroj: TS

Nové, moderné multifunkčné športové ihrisko vznikne na pôvodne asfaltovom ihrisku medzi ulicami T. Tekela a J. Slottu, ktoré je už zastaralé. Po zrekonštruovaní bude slúžiť na viacero druhov športov – napríklad na rekreačný futbal, streetball alebo nohejbal a bude doplnené o workoutové prvky a plochu na petang. Umožní rozvíjať športové zručnosti u mladších ročníkov, priestor na aktívne trávenie voľného času tu však nájdu všetky vekové kategórie.

V rámci projektu zrekonštruujú aj prístupové chodníky z vodopriepustných povrchov. Ihrisko oplotia a kvôli bezpečnosti areálu bude v území riešená aj príprava na kamerový systém. Okolie ihriska doplnia stojanmi na bicykle, lavičkami, pitnou fontánkou a odpadkovými košmi. Celková rozloha riešeného územia je 1 875 m2.

Budúca podoba ihriska

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár