Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

7 animovaných filmov, ktoré prinesie rok 2020

Napísal na 11. marca 2020

Fanúšikovia kreslených rozprávok a tí z vás, v ktorých stále žije vnútorné dieťa, zbystrite pozornosť. Tohto roku sa môžeme tešiť na bratskú nerozlučnosť, znovuzrodenie klasiky, pravek a morské živočíchy.

Vpred

V kinách práve hrajú prvý animák od Pixaru v tomto roku. Rozpráva príbeh o dvoch elfských bratoch, ktorí v detstve stratili otca. Jedného dňa však dostanú príležitosť opäť ho priviesť do sveta živých. Či alebo ako sa im to podarí, to sa dozviete až v kinosále. Pre Dana Scanlona, režiséra tohto filmu, je animovaná rozprávka aj osobnou záležitosťou, nakoľko tiež prišiel o otca v mladom veku.

Scoob!

Legendárna detektívna partia zo známeho seriálu Scooby-Doo, Where are you! sa objaví v novom filme. Do našich kín príde 14. mája. Tradične pôjde o vyriešenie záhady, tentokrát však zmiznú dvaja hlavní aktéri – Shaggy a Scooby. Trailer pôsobí moderne, novátorsky a sľubuje dynamický dej. Charakteristické črty zvyšku partie Freda, Daphne a Velmy však tvorcovia zachovali.

Trollovia: Svetové turné

Rozprávka z roku 2016 o pestrofarebných spevavých stvoreniach s divokým účesom zarobila dosť na druhú časť. V dvojke sa predstavia nové kmene trolov na základe rôznych hudobných žánrov. Hlavným postavičkám opäť prepožičali hlasy Anna Kendrick a Justin Timberlake. Podľa traileru sa v Dreamworkse vyhrali s farbami a detailmi. Slovenská premiéra je naplánovaná na 16. apríla.

Soul

Zdá sa, že druhá pixarovka v roku 2020 bude mať istú pridanú hodnotu. Prezrádzajú to na začiatku traileru hlboké slová Jamieho Foxxa v hlavnej úlohe. Joe je učiteľ hudobnej výchovy, ktorý túži byť jazzovým muzikantom. Než sa mu sen splní, stane sa mu nehoda a príde o dušu. Čím si prejde a čo všetko sa musí naučiť, to sa dozvieme v premiére 18. júna. V réžii sa predstaví Pete Docter, od ktorého pochádzajú aj filmy Príšerky s.r.o., Hore či V hlave.

Mimoni: Zloduch prichádza

Bľabotavé pokračovanie rozprávky o žltých zlodušských poskokoch. V kinách nám priblíži začiatky zloducha Grua. Mimoni si v roku 2015 získali srdcia divákov najmä svojím výzorom, nešikovnosťou a hatlaninou, ktorú neprestajne solia. Uvidíme, či budú mať rovnaký úspech aj tento rok, konkrétne 2. júla.


SpongeBob vo filme: Hubka na úteku

V treťom filme o SpongeBobovi sa stratí jeden z hlavných charakterov – domáce zvieratko Gary. SpongeBob začne pátraciu akciu a vezme si na pomoc svojho prostoduchého kamoša Patricka Stara. Vo filme sa budú prelínať animované charaktery a reálne neanimované prostredie. Dokonca sa stretnú s Keanu Reevesom. SpongeBob s Patrickom sa budú naháňať za Garym od 28. mája.

Krúdovci 2

Príbeh o jaskynnej rodine sa po 7 rokoch dočká pokračovania. Ide o najdlhšie čakanie na druhú časť zo všetkých filmov od Dreamworks Animation. Dôvodom bolo odrieknutie pokračovania kvôli výrobným problémom. Oficiálny trailer ešte neexistuje, nakoľko Krúdovci do našich kín znova prídu až na Vianoce. V tomto filme budú údajne viac než len jedna rodina.

Zdroj: cartoonbrew.com, rewind.sk, film.moviezone.cz, csfd.cz


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár