Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Slovenská speváčka ANIKA IRIS prichádza s novou skladbou a videoklipom

Napísal na 27. apríla 2022

Nádejná slovenská hviezda má len pätnásť rokov. ANIKA IRIS zverejnila svoju pieseň JUST ANOTHER DREAM, ktorá sa bude nachádzať aj na jej novom albume. Rozpráva, ako prebiehalo natáčanie a tvorba skladby.

Mladá speváčka sa po jej debutovej skladbe Alive vracia na scénu. Pre fanúšikov si pripravila energickú novinku, ktorá nesie názov JUST ANOTHER DREAM. Bude sa nachádzať aj na albume, na ktorom ANIKA pracuje.

Skladba vznikla v štúdiu VLGNC a producentami skladby boli Marek Rakovický a Oliver Filler. Za masteringom stojí Peter Halgaš. Speváčka sa spolupráci tešila, no aj napriek pomoci si hudbu a text vytvorila sama.

Na túto spoluprácu som sa veľmi tešila, lebo tvorba a práca Mareka je originálna a zaujímavá. S mojim otcom, gitaristom Richardom Guzákom sme poslali demo, na základe ktorého chlapci vytvorili energický, moderný hudobný podklad. V štúdiu som potom naspievala všetky spevové linky a vokály,“ rozpráva ANIKA IRIS o spolupráci.

Natáčanie videoklipu

Videoklip sa natáčal v ateliéri kameramana Stanislava Gužáka. Točilo sa aj v priestoroch zámku Šimák v Pezinku, kde bolo vďaka štúdiu OPUS vytvorených mnoho kultových albumov československej tvorby. Väčšina scén využila zlatú sálu zámku. Vďaka miestu nakrúcania bolo možné použiť aj dron a z veľkého množstva efektných záberov si tím nevedel vybrať.

anika iris
Anika Iris na natáčaní videoklipu k piesni. Zdroj: Tlačová správa

Scenár k videoklipu vytvorila speváčkina sestra Nina a zahral si tu aj mladý herec Juraj Kočí. ANIKA v klipe okrem preberania balíkov predviedla aj originálne a zaujímavé choreografie.

Scenáristka vymyslela do videoklipu scénu búrania obrovskej steny veľkých krabíc. Mala som ju v rýchlom behu preraziť‘ vlastným telom a ešte aj s výskokom! Kvôli záberom z rôznych uhlov som tento moment musela absolvovať veľa krát a nezaobišlo sa to aj bez nebezpečných pádov,“ už teraz s úsmevom spomína ANIKA IRIS na priebeh natáčania.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár