Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rapper Anees vám dodá nekonečno pozitívnej nálady vďaka žiarivému songu Sun And Moon

Napísal na 11. novembra 2023

Umelec sa vďaka svojim originálnym skladbám dostal na vysoké priečky svetových rebríčkov. Počas zimy sa Anees chystá na svetové turné po Európe a Severnej Amerike.

Nalaďte sa na hudbu plnú lásky, dobra a šťastia. Anees Mokhiber, mononymne známy ako Anees, je 31-ročný americký spevák, rapper a textár. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka svojmu doteraz najväčšiemu hitu Sun and Moon. Úryvky z piesne postupne zverejňoval na Tiktoku, kde klipy získali dokopy cez 20 miliónov pozretí.

Anees pieseň Sun and Moon zverejnil už 6. apríla tohto roku a okamžite si získala srdcia všetkých poslucháčov. V pesničke opisuje veľmi silnú a úprimnú lásku k žene, vzťah prirovnáva metaforicky k slnku a mesiacu. Je to medzinárodný výraz pre vyjadrenie rovnováhy v romantickom vzťahu dvoch ľudí.

Spevák s palestínsko-libanonskými koreňmi si získal ľudí najmä svojim úprimným vystupovaním a anjelským hlasom. Anees v mladom veku zažíval ťažkosti s depresiou a hudba mu pomáhala filtrovať emócie. Keď vyhral zápas s depresiou, rozhodol sa šíriť lásku a radosť pomocou svojich piesní a textov.

Summer Camp a Winter Camp

Na začiatku leta tohto roku vydal dlho očakávaný album s názvom Summer Camp, ktorý vás jednoznačne dobije pozitívnou energiou. Album sa skladá z 10 skladieb, kde sa nachádzajú ďalšie virálne piesne ako Home again, Alien, SlipSunny day. Všetky songy propagoval najmä na svojich sociálnych sieťach, kde každá z pesničiek mala nad 10 miliónov zhliadnutí.

anees sun and moon

Študoval na George Mason University právo, ktoré mu pomohlo s právnymi záležitosťami hudobného priemyslu. Zdroj: Eventbrite.com

Anees bol aj cez leto na Summer Camp turné, avšak len v Severnej Amerike. Na základe skvelých ohlasov sa rozhodol ísť na svetové turné s názvom Winter Camp, ktoré bude mať celkovo 23 zastávok. Na názve sa inšpiroval jeho albumom a ročným obdobím, počas ktorého bude hrať. Začína 28. novembra v Taliansku a končí až budúci rok začiatkom februára v Severnej Amerike v Minneapolise.

V rozhovore pre webový portál Ones to Watch sa umelec rozrozprával o svojom mentálnom zdraví a akými všetkými spôsobmi mu hudba pomohla v liečbe depresie. „Je ľahké nechať sa unášať do minulosti alebo budúcnosti a nežiť v prítomnom okamihu. Je to každodenná skúška a baví ma to, je to pre mňa výzva.“ zdôraznil umelec pri otázke, akú vec sa bude učiť celý život.