Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Måneskin prichádzajú po dvoch rokoch s ďalším výstredným albumom Rush!

Napísal na 23. januára 2023

Talianska rocková skupina Måneskin prekvapila fanúšikov s novým albumom. Album Rush! od Måneskin je plný nielen songov naspievaných po anglicky, ale z veľkej časti aj v ich rodnej taliančine.

Od posledného albumu Teatro d’ira: Vol. I ubehli už dva roky. Aj napriek tomu, že fanúšikovia čakali nový album, skupina Måneskin ich príjemne prekvapila tesne pred koncom roka s informáciou o novom albume Rush!. Skupina k tejto informácií doplnila aj finálny zoznam skladieb a celkový vizuál nového diela.

Výstredné dielo Rush!

Najnovší album s názvom Rush! umelci publikovali 20. januára 2023. Nachádza sa v ňom dokopy 17 rozmanitých skladieb, ktoré si hneď získali veľké publikum. Måneskin do ich najnovšieho diela opäť vložili srdce, energickosť, či rôzne pestré a dojemné texty, ktoré siahajú od lásky až k opisu dnešnej doby.

Okrem rôznorodých textov vytvorili aj viacero výstredných a často aj veľmi kontroverzných videoklipov. Jedným z nich je napríklad videoklip ku piesni Gossip, na ktorom spolupracovali s americkým gitaristom Tomom Morellom. Tu sa umelci ukážu bez oblečenia alebo sa v ich publiku za sklenenou stenou objaví aj bozkávajúca sa mníška a muži so zbraňami.

Ďalším šokujúcim kúskom tohto albumu je aj skladba s názvom Mark Chapman, ktorej dali názov podľa vraha Johna Lennona, speváka skupiny Beatles. Toto sa verejnosti a kritikom zdalo veľmi cez čiaru, no skladba si aj tak získala vysoké postavenie v počte počutí.

Hĺbka nových skladieb a svadba

V albume sa skupina chcela znova priblížiť aj svojmu rodnému Taliansku, a to s ďalšími talianskymi singlami. Jedným z nich je napríklad energický song La fine, či jemnejší song Il dono della vita. Do albumu okrem noviniek zaradili aj staršie úspešné hity ako THE LONELIEST, Supermodel alebo Mammamia z roku 2021.

V zbierke sa nachádza tiež celá verzia skladby Gasoline, ktorú skupina pôvodne vytvorila len ako krátku skladbu pre Instagram na podporu Ukrajiny. Skladby If Not for You a Timezone sa stali dojemnou časťou ich tvorby. Spevák Damiano tu podrobne opisuje pocit skutočnej lásky alebo lásku na diaľku. Fanúšikovia tieto skladby opisujú ako spojenie krehkého rocku, do ktorého Damianov hlas dokonale ladí s každou sekundou jednotlivých tónov.

Odhliadnuc od kontroverznosti, album Rush! je skutočne výnimočné dielo a pre kapelu má hlboký význam. Na toto chcela skupina poukázať, a to znova výstredným spôsobom. V deň vydania tohto diela sa obliekli do bielych svadobných kostýmov. V spolupráci so Spotify mali svadbu, na ktorej sa vzájomne zobrali a oslávili tak ich nový album Rush!. Hosťami boli rôzne hviezdy, ako Machine Gun Kelly či Pitbull.

Album Rush! od Måneskin
Členovia skupiny Måneskin na svadbe, kde sa vzájomne zobrali na počesť ich nového albumu. Zdroj: nme.com

Kapela okrem videoklipov vytvorila aj videá s textami piesní. Tie sa ale dajú považovať aj za skutočne prepracované videoklipy, plné dynamických snímok a fanúšikovia ich za to veľmi chvália.

Måneskin tiež plánujú tento rok ďalšie turné po celej Európe a neskôr aj v Spojených štátoch. Na ňom odohrajú okrem klasík, ako je Beggin‘ či I wanna be your slave, aj ich novinky z albumu Rush!.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár