Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kali Uchis vydala nový album. Red Moon in Venus je celý o láske 

Napísal na 16. marca 2023

Kali Uchis odprezentovala svoj najnovší album Red Moon in Venus, na ktorom nájdete 15 nových piesní. Hlavná skladba albumu si zaslúžila aj videoklip.

Kali Uchis je kolumbijsko-americká speváčka a skladateľka. Jej tvorba sa nesie v štýloch ako R&B alebo Neo Soul, niekedy nazývaný aj progresívny soul. Jej hlas však môžete počuť aj na rôznych Hip-hop skladbách. 

Debutovala v roku 2012 a už o dva roky neskôr sa objavila v pesničke od Snoop Dogga. Prvý štúdiový album s názvom Por Vida vydala v roku 2015. Medzi jej najpopulárnejšiu tvorbu patrí novšia skladba Telepatía, ale aj pesnička Melting, ktorá je práve z prvého štúdiového albumu. 

Počas jej pôsobenia spolupracovala s rôznymi umelcami. Napríklad pri skladbe After The Storm spojila sily s raperom Tylerom The Creatorom. Spevák a herec Miguel tiež speváčku oslovil a vytvorili spolu tanečný hit Caramelo Duro. Objavila sa však aj v dokumente Reject False Icons, ktorý nasledoval tvorbu skupiny Gorillaz

Album Red Moon in Venus 

Jej tretí štúdiový album vyšiel na začiatku marca tohto roku. Nachádza sa ma ňom 15 skladieb, pričom I Wish you Roses je hlavná pieseň albumu. Skladba aj s videoklipom bola uverejnená o pár dní skôr ako album. Kali Uchis v nej spieva po anglicky, ale aj v španielčine.

Speváčka na začiatku albumu poslucháčov privíta skladbou In My Garden. Nahrávka znie akoby fanúšikom telefonovala, aby im pripomenula, že ich má rada. 

Všetky skladby sú veľmi melodické. Niektoré sú pomalšie, ako napríklad All Mine alebo Como Te Quiero Yo. Fanúšikovia si však môžu vypočuť aj trochu veselšie skladby, ako Happy Now, Moonlight, či Fantasy.

Na albume Red Moon In Venus nájdete aj spolupráce, sú však len tri. Konkrétne sa na tvorbe podieľali americký spevák a skladateľ Omar Apollo, raper Don Toliver a speváčka Summer Walker. Všetci interpreti sa venujú podobnému žánru ako Kali Uchis. 

Téma albumu

Red Moon In Venus má podľa speváčky byť celý o láske a konkrétne pesničky vyjadrujú jej rôzne druhy. Napríklad skladba Wish You Roses má vyjadrovať bývalé vzťahy. Speváčka hovorí, aby sme želali lásku aj ľuďom, s ktorými sme sa nerozišli v dobrom. Verí, že čo želá ostatným sa jej vráti naspäť. 

Pesnička Love Between… opisuje romantickú lásku. Tvrdí, že ju inšpirovala láska medzi dievčaťom a chlapcom, ale nechcela skladbu rodovo vyhradiť. Radšej sa zamerala iba na myšlienky, ktoré má človek, keď sa zamiluje do inej osoby. 

album Red Moon In Venus
Kali Uchis na fotografii, ktorou pripomenula fanúšikom zverejnenie albumu. Zdroj: Instagram/kaliuchis

Pri skladbe Deserve Me sa speváčka venuje sebaláske. Chce podporiť fanúšikov v tom, aby si určili svoju hodnotu a začali v seba veriť. V iných skladbách opisuje aj to, aké náročné môžu byť vzťahy alebo ako sa nám láska môže zdať nereálna. 

Kali Uchis má na rok 2023 naplánovaných viac projektov. Bude vystupovať na festivaloch Lollapalooza a Coachella, a pripravuje aj turné po Amerike. Album Red Moon In Venus tak odštartoval jej nabitý program.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár