Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Florence & The Machine vydajú v apríli nový album Dance Fever

Napísal na 8. apríla 2022

Ide o ich piaty album Dance Fever. Ako ochutnávku pre fanúšikov pustili von už tri piesne, medzi nimi aj King, Heaven Is Here a My Love.

Florence & The Machine je anglická indie rocková skupina. Skladá sa zo speváčky Florence Welch a klaviristky Isabelle „Machine“ Summers . Ich štýl hudby je označovaný ako kombinácia viacerých žánrov, vrátane rocku a soulu. Preslávili sa v roku 2009 debutovou zbierkou piesní Lungs a 13. apríla vydajú v poradí ich piaty album s názvom Dance Fever . Ponúkne 14 piesní, z ktorých už tri poznáme.

Pripravované piesne budú plné beatov, preto sa fanúšikovia môžu tešiť na tanečné hity. Ako je ale pri tejto skupine zvykom, nebude to obyčajný tanečný štýl muziky. Tvorba umelkyne Florence je temná, ale nie je ladená do pochmúrnych depresívnych tónov a farieb. S citmi pracuje umierneným spôsobom a skôr nežne ako drasticky. Možno práve preto je svojou jedinečnosťou jedna z najúspešnejších ženských hlasov alternatívnej hudby alebo žánru indie rock.

Speváčka Florence píše sama svoje piesne. Zdroj: themusicuniverse.com

Prvé 3 piesne z albumu

Prvá skladba, ktorá odštartovala novú éru tvorby, sa volá King. Okrem ohromných vokálov, ktorými je speváčka známa a uznávaná, je začiatok pesničky o konflikte s mužom o ich budúcnosti. Florence veľmi rada píše texty o vzťahoch.

V tomto songu to vyzerá, ako keby sa nechcela k nikomu viazať. Spieva, že nie je matka, ani manželka a samu seba nazýva Kráľom. Vidí svoj zmysel život aj bez toho, aby rodila alebo zastupovala nejakú rolu. Skladba je svojim spôsobom revolúcia, ktorá hovorí za každú ženu, ktorá nie je ako ostatné. Ich hlas je teraz vďaka Florence a jej svetle počuť.

Druhá ochutnávka z pripravovaného albumu Dance Fever je skladba Heaven is here. V tomto diele každému človeku ponúka skupina svoje nebo. Komfort dáva všetkým tým, ktorí sa niekedy cítili sami. Vyzýva ich nech si svoje šťastie zoberú k sebe.

Najviac populárny kúsok z albumu je posledná vydaná pesnička My Love. Máte niekedy pocit, že vo vašom srdci je veľa lásky a nemáte ju komu dať? S výberom partnera vám síce Florence nepomôže, ale práve o tom naspievala pesničku. Speváčka opisuje v piesni ako cíti prázdno a má pocit, že každý papier je nezmyselný a prázdny. Prehodnocuje minulosť a rozmýšľa nad budúcnosťou. Svoj význam naznačuje len v láske.

Na tvorbe piesne sa taktiež podieľal aj spevák zo skupiny Glass Animals – Dave Bayley. Ten z pôvodne smutnej básničky, ktorú Florence napísala doma vo svojej kuchyni, pomohol vytvoriť energickú pieseň. Kombináciou syntetizátorov a inšpirácií z gotiky vznikla skvelá pieseň.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár