Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Alan Murin vydal novú emotívnu skladbu Prepáč

Napísal na 15. augusta 2022

Slovenský spevák, textár a producent Alan Murin vydal jeden z najemotívnejších singlov tohtoročného leta. Novinku Prepáč napísal v priebehu jedného dňa. Aj s odstupom času od nahrávania ju vníma ako psychickú terapiu po rozchode s partnerkou.

„Vedel som, že sa potrebujem mentálne vyfiltrovať. Mal som extrémnu chuť urobiť pesničku,“ povedal Alan Murin, ktorý študoval hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo v Londýne. Ráno si sadol do štúdia a zvolil si jednoduchý plán. Chcel spraviť skladbu na prvý inštrumentálny podklad, ktorý nájde
online.

Táto forma osobnej očisty je citeľná aj v samotnej piesni Prepáč. V jednotlivých slohách sa pocity odkrývajú podľa spevákových slov „ako vrstvy cibule“. O skladbe prezradil, že emócia na konci skladby je oproti začiatku oveľa viac vyrovnaná. Tvorba bola podľa jeho slov veľmi spontánna a prirodzená.

Alan Murin skladbu Prepáč
Skladbu vníma ako emočnú terapiu po rozchode s partnerkou. Zdroj: Tlačová správa

Videoklip k piesni

V klipe môžu diváci vidieť a precítiť spevákove rozchodové emócie od žiaľu, cez zlosť až po samotné vyrovnanie sa so situáciou. Vizuálne dielo nakrútil Peter Balent a.k.a Cesar v spolupráci s Alešom Vargom z RukaHore, Alexandrou Kmeťovou a Petrom Majerčíkom a.k.a Yaxxed.

„Idea klipu je spoločná. Sme malá skupina, ktorá zdieľa viacero pracovných projektov. Vždy si rád nechám poradiť a rád si vypočujem aj kreatívny nápad od iných ľudí. Ale musí to sedieť aj s mojou víziou,“ povedal Alan Murin. Efekt dažďa a bezpečnosť pri zakladaní ohňa zabezpečili miestni hasiči z Kráľovej pri Senci.

Koncerty a album

Skladbu Prepáč si vypočujú aj návštevníci Alanových koncertov. K piesni viac povedal: „S touto životnou situáciou sa vie stotožniť veľmi veľa ľudí, ktorí si prešli možno niečím podobným. Spoločné spievanie na koncerte je potom nielen terapiou, ale častokrát pri podobných skladbách už spomíname len na to pekné zo vzťahu.“ Speváka v auguste čakajú vystúpenia v Moteli Kamenec (13. 8.), na podujatí Hip
Hop žije v Bojniciach (20. 8.) a na festivale Uprising (26. 8).

Alan Murin vydá svoj debutový album s názvom Trueself na konci septembra (22.09.). Ten bude obsahovať viaceré spolupráce, ktoré doteraz nevyhľadával alebo si ich šetril práve pre túto príležitosť. Tento album podľa speváka zobrazuje, čo je preňho v hudbe dôležité. Každá skladba má špecifický emočný náboj a svoje poslanie. Každá zobrazuje niečo osobné, čo sám zažil. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť aj na nový merch, krst a v prípade priaznivej situácie aj turné.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár