Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Alan Murin nám povedal v štúdiu viac o jeho piesni Prepáč

Napísal na 2. septembra 2022

Mladý slovenský spevák, textár a skladateľ Alan Murin prišiel do Rádia Aetter. V štúdiu nám povedal viac o jeho piesni Prepáč, pocitoch, ktoré počas tvorby zažil a aj o jeho pripravovanom albume TRUESELF.

Alan Murin, ktorý sa pohybuje medzi jeho raperskými kolegami, nám prezradil, že si nemyslí o sebe, že je raper. Je to určite žáner, ktorý počúval ako mladý chalan spolu s jeho sestrou a kamarátom. Najčastejšie si v tom čase púšťal zo slovenského rapu napríklad Kontrafakt. S jeho hip-hopovými pesničkami ho na scéne prijali a podľa spevákových slov sa medzi týmito rapermi cíti ako doma s rodinou. Nestretol sa tam so žiadnymi nezhodami alebo falošnými vzťahmi. Myslí si, že za to môže naše malé Slovensko, kde sa všetci dobre poznáme.

Aká je veková kategória fanúšikov Alana Murina? Zdroj: RadioAetter

V jeho novom hite Prepáč spieva o vzťahu s jeho už bývalou priateľkou. Alan Murin nám v štúdiu povedal, že sa už na ňu nehnevá. Podľa jeho slov, ráno vstal s istou emóciou, ktorú potreboval zo seba dostať von. Zavrel sa do izby a za jeden deň napísal text. Priznal, že je to preňho extrémne intímna pesnička.

Ako písal text k piesni? Zdroj: RadioAetter

Spevák nám opísal, že odmietal odísť od textu kým ju nedokončil lebo sa bál, že by stretol vonku nový vnem, pri ktorom by tú konkrétnu emóciu stratil. Alan Murin sám vidí, že na začiatku pesničky je ešte tá ublížená časť jeho. Vrcholí to všetko v refréne a na konci piesne už cítiť z textu, že sa s tou situáciou vyrovnal.

V jeho novom hite Prepáč spieva o rozchode s jeho už bývalou priateľkou. Zdroj: Tlačová správa

Na pesničku Prepáč sa môžeme tešiť aj v Alanovom pripravovanom albume TRUESELF, ktorý vyjde 22.septembra 2022. Podľa umelca bude každá skladba rovnako osobná ako bola jeho posledná. V preklade názov znamená „pravdivý ja“, čiže celý album bude rozprávať o spevákových príbehoch, ktorými si prešiel. Rovnako sa fanúšikovia môžu tešiť, že v nových hitoch budú okrem speváka počuť aj zaujímavých umelcov, ktorých si pozval na spoluprácu.

Aký je Alan Murin teraz?

Podľa umelca je dôležité mať pod kontrolou samého seba a byť k sebe úprimný v každom vzťahu. Priznal, že je v poriadku, keď máme nejakú predstavu o blízkej osobe ale ona nás prekvapí niečím, čo sme nepredpokladali. Vtedy začneme prehodnocovať nielen ten konkrétny vzťah ale všetky. Spevák takéto situácie už berie ako náučne, ktoré ho posúvajú dopredu.

Ako sa Alan Murin pozerá na rozchod teraz? Zdroj: RadioAetter

Spevák priznal, že nevie ako sa bude správať v ďalšom vzťahu. Priznal, že ho táto skúsenosť zmenila. Podľa jeho vyjadrenia, môže sa stať, že bude viac podozrievavý a bude málo veriť alebo aj, že zabudne na to, čo sa mu stalo a bude naplno dôverovať jeho budúcej láske. Má rád šťavnatý život a preto prijíma veľké množstvo radosti a zábavy ale rovnako aj tie negatívne veci, ktoré mu niečo dajú.

Alan Murin v septembri vydá svoj album TRUESELF. Zdroj: Facebook/alanmurin

Alan Murin nám povedal v štúdiu, že je preňho veľmi ťažké nepoďakovať, nepoprosiť alebo sa neospravedlniť sa. Má vo zvyku nedržať tieto pocity v sebe a vždy ich chce prejaviť a ukázať druhým. Rovnako nemá rád nevyriešené konflikty. Uprednostňuje si vždy všetko s každým vydiskutovať a priznal, že jeho ego mu nebráni povedať prepáč. Práve naopak tieto frázy používa veľmi často.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár