Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Čo robiť počas sviatkov: Tieto aktivity a hry zabavia celú rodinu

Napísal na 25. decembra 2020

Vianočné sviatky v spojení s lockdownom ponúkajú perfektnú príležitosť na strávenie času v kruhu najbližších. Ktoré aktivity a hry pre celú rodinu vám spríjemnia nastávajúce obdobie?

Hoci sa nám predstava ďalšieho sviatku doma príliš nepozdáva, táto situácia prináša so sebou aj isté pozitíva. Zlepšite nalomené rodinné vzťahy vďaka spoločným aktivitám a hrám, pri ktorých sa určite nudiť nebudete.

Escape Room u vás doma

Spoločenské únikové hry ako Escape Room, Exit alebo Únikovka sú skvelou alternatívou veľmi obľúbených, klasických Escape hier. Vyberte si jeden z ponúkaných príbehov a užite si riešenie zložitých rébusov z pohodlia vášho domova. Hru je, pochopiteľne, možné hrať len raz, ale to isté platí aj pre jej tradičnú verziu, takže by vás to nemalo odradiť.

Skladanie papiera alebo umenie origami

Pokiaľ sa vám po dome povaľujú hordy farebného či bieleho papiera zo školských čias, využite ho na origami. Na internete nájdete množstvo návodov na originálne kúsky, o ktorých by ste ani nepovedali, že sú vyrobené z papiera. Poskladať si môžete rôzne zvieratká, vianočné ozdoby, dekorácie, ale pokojne aj postavičky z videohry Among Us.

Originálna verzia hry Hádaj kto?

Určite si spomínate na kedysi populárnu spoločenskú hru Hádaj kto?, v ktorej ste mali na základe otázok uhádnuť vybranú osobu skôr ako váš súper. Čo ale tak namiesto kreslených postavičiek prilepiť fotografie rodinných príslušníkov či známych osobností? Ak nemáte originálnu verziu, môžete využiť príslušenstvo z hry Scrabble alebo si hru vyrobiť.

Kreslenie a maľovanie ako balzam na dušu

Maľovanky pre dospelých či kreslenie sú obľúbené z očividných dôvodov. Zrelaxujú, upokoja, nemusíte pri nich vôbec myslieť a ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú, takže máte voľnú ruku. Táto aktivita je vhodná pre celú rodinu, pričom vám úplne postačia písacie potreby a papier. Ak neviete, čo nakresliť, pokojne sa inšpirujte videom (od 2:43).

Vzdelávacie hry, ktoré potrápia nejednu mozgovú bunku

Na trhu nájdete stovky vzdelávacích hier, spomedzi ktorých by sme najviac odporučili spoločenské hry Desiatka, Cortex a iKNOW. Desiatka a iKNOW patria medzi tradičné vedomostné hry s cieľom správne odpovedať alebo pre bežných smrteľníkov uhádnuť správne odpovede na otázky z rôznych oblastí. Cortex zas precvičí váš postreh, hmat a v najnovšom vydaní aj samotný čuch.

Projekty pre šikovné ručičky

Nech ide o výrobu plyšových hračiek zo starého oblečenia, dekorácií, vlastného mydla, solí do kúpeľa či masiek na tvár, na YouTube aj Pintereste nájdete množstvo DIY projektov (z angl. Do It Yourself, teda Urob si sám – pozn. red.). Pri manuálnej práci sa odreagujete a zároveň sa zabavíte na tom, akí šikovní, prípadne menej šikovní, sú ostatní členovia rodiny.

Pátranie po vrahovi

V spoločenskej hre Cluedo hľadáte vraha, vražednú zbraň a miesto činu. Samozrejme, táto verzia je plne uspokojujúca, avšak o koľko zaujímavejšie by bolo preniesť hru do reality, tak ako Raj v Teórii veľkého tresku? Jedna osoba vytvorí príbeh, v ktorom sa rodinní príslušníci stanú hlavnými podozrivými a vy musíte zistiť, kto je vinný a kto nie.

Nech si vyberiete akúkoľvek aktivitu či hru pre celú rodinu, trávenie času s tými najbližšími vám pomôže ľahšie prekonať dlhé večery. Okrem toho sa nesmierne zabavíte a zblížite s rodinnými príslušníkmi, s ktorými si bežne možno príliš nerozumiete. Prípadne sa len utvrdíte v tom, prečo s nimi radšej tak často nie ste.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár