Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!



107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aké klenoty skrýva meno Hášimovo kráľovstvo?

Napísal na 20. novembra 2018

Necítiš sa tento rok na tradičné slovenské Vianoce a rozmýšľaš nad tou správnou únikovou destináciou? Bianka Francistyová ti vo svojej popoludňajšej šou tento týždeň povie niečo o mieste s tajomným a málo známym názvom, o Hášimovom kráľovstve. Kde leží a čím je také zaujímavé? 


 

Dominantou Citadely sú dva stĺpy, pozostatky Herkulovho chámu. Zdroj: Wikimedia

Hášimovo kráľovstvo je, nám laikom, lepšie známe pod menom Jordánsko. Krajina v minulosti okupovaná Babylončanmi, Peržanmi, či dokonca Asyrčanmi a Rimanmi, sa môže pýšiť bohatou históriou a jedinečnými skvostmi. Monarchia na Blízkom východe ponúka jeden zo siedmich divov sveta, prístup k Červenému a Mŕtvemu moru, a mnoho ďalších unikátnych čarov.

Jordán svojou rozlohou nevynikne, no aj napriek tomu je 11. najľudnatejšou arabskou krajinou. Na otázku, ako je to možné, existuje jednoduchá odpoveď. Kráľovstvo je domovom až troch metropol, pričom najväčšia z nich, Amman, má viac než 4 milióny obyvateľov. Toto veľkomesto je síce prevažne produktom 20. storočia, no aj napriek tomu sa v ňom turisti nemajú šancu nudiť. Návšteva rímskeho divadla a citadely je možno to pravé aj pre teba!

Medzi novými siedmimi divmi sveta nájdeme aj skalné mesto Petra, ktoré nájdeme práve v Jordánsku. Čím toto miesto priláka ročne viac než pol milióna turistov? Okrem toho, že bola Petra použitá vo filmoch ako Transformers Indiana Jones, je to priam raj archeológov. Kto by bol povedal, že bolo toto mesto vybudované v 1. storočí pred naším letopočtom?

Rovnako, ako má Slovensko svoj jedinečný plesnivec, aj v Jornánsku majú svoj unikát. Čierny kosatec, kvet so sladkou vôňou je lákadlom pre mnohých návštevníkov krajiny. Je možné ho získať v jarných mesiacoch na jednom konkrétnom mieste, v národnom parku Wadi Rum. Prídu si tu, teda, aj romantici na svoje? Rozhodne áno, nie však v zime.

Skalné mesto Petra patrí medzi divy sveta od roku 2007. Zdroj: Wikimedia


Nechal si sa Biankou inšpirovať a našiel si niečo, čím by ťa jordánske Hášimovské kráľovstvo zaujalo? Neváhaj a plánuj svoj výlet do arabského kráľovstva už dnes!

Zdroje: Wikimedia, VisitPerta.jo, SME cestovanie

 

 


WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com