Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Slovenská speváčka Agi Hlavenková nám v rádiu predstavila jej tvorbu

Napísal na 3. septembra 2022

Slovesnká speváčka a študentka antropológie Agi Hlavenková nám v rádiu predstavila jej tvorbu. S moderátorom Kikom sa rozprávali o jej piesňach, natáčaní videoklipov, ale aj o jej budúcej tvorbe.

Nádejná speváčka Agi Hlavenková má na konte už viacero vlastných piesní. Nedávno vydala EPčko s jej 4 skladbami. K viacerým songom natočila aj klipy. Na videoklipoch spolupracovala už viackrát so študentami VŠMU. Tí jej režírovali vizuálne diela k piesňam Popol, Krajina alebo Vesmír. Priznala, že sa jej s nimi skvele pracuje. Videoklipy natáčali vždy na jeden strih, čo vymyslela sama umelkyňa. Agi Hlavenková síce vyzerá na obraze veľmi prirodzene, ale priznala sa nám, že vždy sa hanbí a je v strese počas natáčania.

Aká je jej tvorba?

Umelkyňa zadefinovala svoju tvorbu ako RnB, ale pridala by tam aj pesničkársky songwriterský vplyv a aj soul či pop. Rovnako nemá problém tvoriť aj v reggae štýle, v ktorom spievala na jednom koncerte, kde jej dali na výber, že buď zaspieva alebo si musí zaplatiť lístok za vstup.

Ako sa dostala Agi Hlavenková k spievaniu v reggae štýle? Zdroj: RadioAetter

Agi Hlavenkova priznala, že by niektoré svoje už vydané piesne možno zmenila. Napríklad v skladbe Vesmír by rada produkciu a zvuk urobila teraz inak. Celkovo by chcela popracovať na svojom konkrétnom zvuku, ktorý by vykresľoval jej tvorbu. S textami a harmóniou je spokojná. Pri tvorbe jej pomáha aj jej nezvyčajné štúdium antropológie.

Ako ovplyvňuje Agi Hlavenkovú pri tvorbe jej štúdium antropológie? Zdroj: RadioAetter

Aká je jej umelecká budúcnosť?

Speváčka dúfa, že v jej blízkej budúcnosti bude naďalej dominovať hudba. Myslí si, že stále bude spievať v slovenčine a témou jej songov bude dumanie nad rôznymi témami. Jej veľkým cieľom je vydať svoj album, ale sama nevie, čo bude nasledovať potom. Nie je si istá, či sa do tvorby ešte viac ponorí alebo naopak. Jasné má ale v tom, že všetko nechá plynúť a tá správna vec k nej určite príde.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár