Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
Aetteráčka vo Varoch - vol 3 » Rádio AETTER
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aetteráčka vo Varoch – vol 3

Napísal na 14. júla 2016

Po niekoľkých dňoch udomácňovania sa v koži skutočného novinára nám už išlo všetko ako po masle. Tvrdo sme pracovali, no dokázali sme sa aj poriadne zabaviť a nadviazať nové kontakty vo svete médií. Boli sme zohratí, slušní, milí a so statusom študenta sme sa dokonca dostali aj k takým osobnostiam, ktoré iným médiám odmietali dať rozhovor. Takto sme robili dobré meno nielen našej alma mater, ale hlavne sami sebe.

Nerajčiari na červenom koberci. Foto: Ján Proner

Nerajčiari na červenom koberci. Foto: Ján Proner

Počas celého festivalu sme chodili na projekcie filmov, ale len málokedy sa našiel film, na ktorý sme chceli ísť všetci spolu. No kvôli filmu Leon, ktorý mal uviesť Jean Reno, sme sa všetci nahodili aj v neskorú nočnú hodinu. Ešte pred vstupom do Hlavnej sály si nefajčiarska delegácia našej partie dala fotku na červenom koberci, a potom sme sa nejakým naozaj podivným a blúdivým VIP spôsobom dostali na červený koberec, a potom do sály, ktorá bola úple plná. V momente, keď si Reno prevzal Krištáľový glóbus a počula som jeho ďakovnú reč, vyronila som slzy a bola som najšťastnejší človek na svete, že som súčasťou takého krásneho momentu. Dievčatá vedľa mňa tiež ronili krokodílie slzy. Neskôr počas filmu zaspala asi polovica našej partie, ale nebolo to tým filmom. Únava sa hlásila do služby.

Jean Reno. Foto: Ján Proner

Jean Reno. Foto: Ján Proner

Únavu sme predsa len prekonali a na ďalší deň sme sa všetci tešili z rozhovoru so slovenskou herečkou Táňou Pauhofovou, ktorá bulvár odmieta, nám však rozhovor poskytla. Jej rada pre nás znela: „Robte svoju prácu tak, aby ste sa potom vedeli na seba pozrieť do zrkadla.“ Najsypatickejšia jej bola naša Evka, s ktorou si urobila fotku, pretože vraj ryšavky vždy držia spolu.

Táňa a Evka - dve ryšavky. Foto: Pavel Bielik

Táňa a Evka – dve ryšavky. Foto: Pavel Bielik

Najdlhšie sme sa však pripravovali na rozhovor s českou herečkou Jiřinou Bohdalovou. Kvôli nej som dokonca odišla z môjho najobľúbenejšieho filmu Captain Fantastic a ponáhľala som sa na druhý koniec mesta do Grand Hotela Pupp. Na recepcii o nás vedeli a poslali nás do izby 155. Tam som skoro dostala infarkt, keď sa nám chlapík začal ospravedlňovať. Nakoniec však vysvitlo, že sa rozhovor posunul o pol hodinku. Fuuuuh. Všetky sme si vydýchli a zanedlho sme už boli vo vnútri s veľkou divou. Na konci rozhovoru som jej darovala náramok FMK a rozlúčila sa s nami so slovami: „Ďakujem. Zajtra mi určite prinesie šťastie pri odovzdávaní ceny prezidenta.“ Vypočujte si, čo odkázala našim študentom:

Jiřina Bohdalová s náramkom FMK. Foto: Eva Jonisová

Jiřina Bohdalová s náramkom FMK. Foto: Eva Jonisová

Ďalší rozhovor sme urobili s česko-slovenským producentom Rudolfom Biermannom, ktorý si môžete pozrieť vo FILM REPORTE, ktorý spolu vytvorili Ivan Rokošný a Janko Proner.

Rudolf Biermann. Foto: Ján Proner

Rudolf Biermann. Foto: Ján Proner

O tom, že robíme dobré meno našej škole, svedčí aj to, že česká herečka Iva Janžurová si pamätala na minuloročný rozhovor s našou študentkou a s úsmevom mi dala autogram.

Iva Janžurová mi dáva autogram. Foto: Pavel Bielik

Iva Janžurová mi dáva autogram. Foto: Pavel Bielik

Ja aj moji kolegovia máme mnoho ďalších zážitkov z festivalu a nie je možné, aby som ich zhrnula všetky. Preto si radšej vypočujte, ktorý je pre nich ten NAJ:

U mňa vyhráva Pat a Mat zážitok s dievčatami, keď sme natáčali reportáže pre MTT a TV Bratislava a trápili sme sa s technikou, resp. statívom. Dokázali sme však, že za technikou nemusí vždy stáť iba chlap.

Dievčatá v akcii. Foto: Petra Pupalová

Dievčatá v akcii. Foto: Petra Pupalová

Okrem toho bol pre mňa najväčší zážitok robiť rozhovory s mojimi kolegami na konci festivalu. Na každom z nich som videla spokojnosť a radosť z tohtoročného kolektívu. Však posúďte sami:

Foto: Pavel Bielik

Foto: Pavel Bielik