Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Vo vysielaní Rádia Aetter budete počuť nové jingle. Hlas patrí študentovi

Napísal na 26. októbra 2020

Študentské Rádio Aetter štartuje svoje vysielanie na frekvencii 107,2 FM už 17. novembra. Spolu s novou frekvenciou pribudli aj nové jingle. Nahral ich študent fakulty masmediálnej komunikácie, DJ a moderátor – Adam Puvák.

Ako sa začala tvoja spolupráca s rádiom? Spomínaš si na svoj prvý jingel, ktorý si nahral pre Aetter?

Do rádia som sa dostal vďaka konkurzu, ktorý sa každoročne organizuje v úvode zimného semestra. V tom čase by mi ani nenapadlo, že dostanem možnosť vysielať a tiež nahrávať napríklad reklamy. Na svoj prvý jingel sa už úplne nepamätám, no predpokladám, že to bolo niečo na štýl: „Počúvate Rádio Aetter.“

Nový ID jingel Rádia Aetter. Zdroj: Rádio Aetter
Aetter nové jingle
Logo Rádia Aetter. Zdroj: Dominik Mičuda

Ako vyzerá proces nahrávania jinglov?

Samotné nahrávanie prebieha pomerne rýchlo a asi raz do mesiaca. Jingle dostávam v deň nahrávania už z väčšej časti hotové. Príde mi e-mail s vetami, ktoré je potrebné nahrať v rôznych verziách a najmä v rozdielnom tempe. Vždy však priamo pri nahrávaní prebehnú jemnou úpravou, keďže si musím občas prispôsobiť slovosled, vymeniť slovo za iné alebo prekopať celú štylizáciu vety.

Najčastejšie nahrávame v našom štúdiu, kam chodím s pánom prodekanom Andrejom Brníkom. Ten mi vie okamžite podať spätnú väzbu, a tak môžem jingel upraviť, poprípade v danom momente znova nahrať.

Moderovanie v Rádiu Aetter mi jednoznačne chýba.

Jingel najlepšie hity. Zdroj: Rádio Aetter
Speváci pozdravujú poslucháčov Rádia Aetter. Zdroj: Rádio Aetter

Okrem toho, že si hlasom Rádia Aetter, zvykol si aj moderovať. Nechýbajú ti hodiny strávené za mikrofónom? 

Moderovanie v Rádiu Aetter mi jednoznačne chýba. Najmä ak sa bavíme o spôsobe ústneho prejavu, ktorý je pri moderovaní oveľa prirodzenejší ako pri nahrávaní reklám či rádiových jinglov.

Aetter nové jingle
Adam Puvák, hlas Rádia Aetter. Zdroj: Rádio Aetter.

Žiaľ, v poslednom roku som nevedel skĺbiť prácu a pravidelné vysielanie. Uvidíme, čo prinesie ďalší školský rok. Rozhodne som však na moderovanie nezanevrel.

Aetter je proste srdcovka.

Spoznal ťa už niekto podľa hlasu z jinglov rádia?

Ale áno, párkrát sa mi stalo, že si spolužiaci alebo kamaráti pustili Aetter a spoznali môj hlas. Je to síce príjemné, no stretol som sa aj s názorom, že môj hlas v každom jednom jingli vie byť po niekoľkých hodinách počúvania pekne otravný.

Jingel slovenská hudba. Zdroj: Rádio Aetter

Ako sa ti spolupracuje s Aetterom?

V Aetteri som spoznal mnoho šikovných ľudí, z ktorých sa neskôr stali kamaráti. Zdieľali sme spoločnú radosť z toho, že sme súčasťou študentského rádia.

Nehovoriac o množstve skúseností, ktoré sme počas niekoľkých rokov v rádiu nadobudli. Aetter je proste srdcovka. Vždy, keď budem môcť s niečím pomôcť a čas mi to dovolí, budem ready!


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár