Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Adele sa vrátila na hudobnú scénu s piesňou Easy on me. Príde aj nový album

Napísal na 19. októbra 2021

Britská speváčka sa po šiestich rokoch vrátila na hudobnú scénu. Adele zverejnila novú pieseň Easy on me, v ktorej opisuje svoje pocity ohľadom jej rozvodu s manželom.

Easy on me je názov pomalej balady od Adele. Pre fanúšikov je to prvý náhľad do jej albumu 30, keďže ide o v poradí prvú pieseň, ktorá sa na ňom objaví. V songu speváčka vysvetľuje, prečo sa v roku 2019 rozhodla odísť od manžela. Zároveň jeho syna žiada o pochopenie. „Zmenila som sa, aby som vás dala na prvé miesto, teraz to už vzdávam,” spieva. 

Vo videoklipe vidíme Adele, ako opúšťa dom, ktorý sa objavil aj vo videu pre pieseň Hello. Videoklip prechádza z melancholickej, čiernobielej scény do farebného spektra. Fanúšikovia to vidia ako symboliku zmeny v jej živote a osobnosti. Odpúšťa si chyby, za ktoré sa vinila v minulosti.

Po jej predchádzajúcom úspechu nie je žiadne prekvapenie, že Easy on me sa dostalo obdivuhodnej pozornosti. 12 hodín po tom, čo Adele zverejnila pieseň, malo jej video viac ako 20 miliónov pozretí na Youtube. V čase písania tohto článku sa číslo zvýšilo na vyše 82 miliónov. Pieseň sa taktiež objavuje na prvých miestach v Spotify rebríčkoch spolu s jej predchádzajúcou tvorbou.

Rozvodový album

9. októbra sa Adele vyjadrila k jej novému albumu počas živého vysielania na Instagrame. Fanúšikom taktiež dovolila vypočuť si krátky úsek z piesne Easy on me. Odpovedala aj na otázky týkajúce sa jej novej tvorby. Ľudí zaujímala napríklad téma a obsah albumu, na čo Adele jednoducho odpovedala: „Rozvod, lásky, rozvod.”

V stredu 14. októbra speváčka zverejnila príspevok na jej sociálnych sieťach, v ktorom bližšie vysvetlila, o čom bude jej nový album. Odhalila aj dátum vydania na 19. novembra. To čiastočne prekvapilo speváčku Taylor Swift, ktorá mala naplánované zverejnenie jej štvrtého albumu na rovnaký deň. Taylor sa rozhodla posunúť vydanie o týždeň skôr.

Záhadné nápisy

Album bol prvýkrát odprezentovaný pomocou globálnej marketingovej kampane, v rámci ktorej sa číslo 30 premieta na významné budovy a billboardy. Toto číslo sa objavilo v Brazílii, Mexiku, Dubaji, Taliansku, Nemecku, Írsku, USA a Veľkej Británii.

Záhadná reklama upútala pozornosť. Hashtag #Adele30 a fotky premietnutých čísel na budovách začali trendovať na Twitteri. Fanúšikom dlho netrvalo, kým si uvedomili návrat britskej hviezdy a jej tvorby.

Easy on me
Screenshot príspevku od používateľa @adeledailynet. Zdroj: Twitter

Samozrejme, ani táto fenomenálna kampaň sa nevyhla určitému stupňu posmechu. Ľudia začali tvoriť vtipné obrázky, ktoré však dopomohli k popularite hashtagu.

Aj napriek tomu, že na jej novom albume sa nebudú nachádzať žiadne kolaborácie, fanúšikovia očakávajú dynamický album plný emócií. Pieseň Easy on me sa umiestnila na prvých miestach v hudobných rebríčkoch a veríme, že čoskoro bude aj v top 15 aetter.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár