Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Adam Pilat, DJ rádia Aetter, opísal detaily jeho práce

Napísal na 31. januára 2024

21-ročný Adam Pilat sa stal členom Aetter rodiny len nedávno. V rozhovore nám prezradil, aké je to byť dídžejom, akú techniku potrebuje alebo čo preňho znamená hudba.

Adam náklonnosť pre hudbu objavil už na základnej škole vďaka hodinám klavíru. Aj keď sa nástroju nevenuje aktívne, svoje zručnosti stále rozvíja. Počas Covidu sa napríklad naučil hrať na gitare, len vďaka videám na Youtube. 

Hudba však nie je jediná vec, čomu sa venuje. V rozhovore prezradil, že nikdy mu nevadilo písať slohy, avšak viac sa venoval tancu, či už spoločenským tancom alebo hiphopu. Tvrdí, že hudobný talent zdedil po mame.  

 V akom veku si si povedal, že chceš byť dídžejom? 

Začalo to asi tým, že som si stiahol na počítač náhodný dídžejský program, bez mixážneho pultu. To bolo na lyžovačke, tesne pred Covidom, keď som mal tak 17, 18. Rodičia ma pozorovali a na Vianoce som potom dostal taký malý mixpult, najlacnejší, ako sa dalo, aby som zistil, či ma to vlastne bude baviť. Bavilo. 

Ty si Adam, takže 24. decembra máš meniny. Čo si dostal tento rok? 

Také maličkosti, ako USB kľúče a SSD karty na hudbu, som za to veľmi rád. Od brata som dostal káble, ktoré prepoja mixážny pult s reproduktormi, veľmi praktická vec. Veci ako nový mixpult alebo nové repráky si kupujem sám, lebo je to dosť nákladné. 

Potrebuješ k tvojej práci veľa takýchto technických príslušenstiev? 

Keď hrávam súkromné akcie, ako sú stužkové alebo večierky, tam je DJ, ktorý si techniku prinesie sám. V klube je rozdiel, že tam pôjdeš buď s pultom alebo len s hudbou na USB kľúči, zapojíš a hráš. Na súkromných akciách si nosíš svoje svetlá, nejaký ten dymostroj, repráky, pult a všetko ostatné. 

Vieš si mixovať hudbu aj cez laptop? 

Skúšal som si to doma, ale veľmi som sa s tým na internete neprezentoval. Dá sa to. Je to však veľmi nepraktické, ťažko sa to robí. 

Čo v tebe vyvoláva hudba? 

Uspokojenie. Radosť. Ja počúvam hudbu stále a keď si pustím nejakú svoju obľúbenú pesničku, tak niekedy mám až zimomriavky. Melódie dokážu niekoho rozplakať, niekoho rozosmiať a niekoho potešiť. Fascinuje ma, čo dokáže len nejaká náhodná melódia.  

Ďalej nám Adam Pilat prezradil aj:

  • aké to bolo hrať a pracovať v jednom z najväčších kluboch v Bratislave 
  • ako často hráva na akciách a aké sú jeho obľúbené 
  • rady, ktoré by dal začínajúcim dídžejom
  • čo je náplňou jeho práce a odkiaľ berie inšpiráciu
  • aký žáner hudby hráva najradšej

Celý rozhovor si môžete vypočuť na Spotify – Aetter ROZHOVORY

Označené ako